Južna Koreja je prvi finalisti Azijskog kupa

Autor: Beta Beta
ponedeljak 26.01.2015.
13:56
Izvor: Beta

Fudbaleri Južne Koreje plasirali su se u finale Azijskog kupa, pošto su danas u Sidneju sa 2:0 pobedili reprezentaciju Iraka.

Beta/AP Photo/Vahid Salemi

Koreja je povela preko Li Jung-Hjupa u 20. minutu, a u 50. konačan rezultat postavio je Kim Jung Kvon.

Irak nije imao veće šanse protiv Koreje, koja je pogadjala prvo preko Lija udarcem glavom, a potom i preko Kima, koji je odlično šutirao iz daljine.

Odbrana korejskog tima ostala je nesavladana, pošto je ta ekipa bez primljenog gola i posle 480 minuta igre na ovogodišnjem Kupu Azije.

Dvostruki azijski šampion se tako plasirao u svoje prvo finale tog takmičenja posle skoro 30 godina.

Protivnik Južne Koreje biće pobednik duela koji će se u utorak u sidneju igrati izmedju Ujedinjenih Arapskih Emirata i domaćina Australije.

Koreja je poslednje trofeje na Azijskom kupu osvojila na prva dva takmičenja, koja su održana 1956. i 1960. godine.