Juventus ugasio vulkan!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 11.01.2015.
22:42

Juventus slavio u Napulju sa 3:1, meč obeležio volej Pola Pogbe, na kraju Vidal dotukao Benitezov tim. Šampion ponovo ima tri boda više od najbližeg pratioca!

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

Prvih dvadesetak minuta, mrtvo more, tek jedna šansa za domaćina, lopta se od Kjelinija odbila ka De Guzmanu, kao da ga je iznenadio zicer, šutirao je visoko preko gola.

Ni iz čega Juve stiže do prednosti, volej Pola Pogbe, još jedna majstorija Francuza, muk na "Svetom Pavlu", gosti vode.

Do kraja poluvremena priliku je imao i Kaseres, ali pogodio je spoljni deo mreže.

Napoli je napadao u nastavku, par puta su pretili Bufonu, Juve je čuvao prednost. To im se, kao i u Dohi osvetilo. Martens je uneo živost u igru domaćih, on je izveo korner posle koga je štoper Britos kraj skamenjene odbrane šampiona matirao Bufona, 1:1.

Međutim, kratko je trajala radost Vesuvijana, ubačena lopta u kazneni prostor, na drugoj stativi je Kaseres, poslednji gol u šampionatu dao je pre više od dve godine, baš Napoliju, Juve vodi sa 2:1.

U poslednjih 20 minuta opsada gola Juventusa, Napoli je zatresao mrežu, Kulibali je faulirao Bufona, Kaseres zatresao sopstvenu mrežu, sudija Taljavento poništio pogodak.

Do kraja dve prilike za Napoli, probao je Zapata u nadoknadi koja je trajala čak šest minuta da isfolira penal, ali je dobio samo žuti karton. A onda i jedina šansa za Pipitu Iguainu, šampion je preživeo.

I onda, sevnula je kontra Juventusa, bomba Vidala, presuda Napolitancima, 3:1, "Bjankoneri" nose bodove na sever i ponovo imaju tri boda prednosti nad Romom!

Juve je prošao jedno od najtežih gostovanja, dobio prvi put u Napulju od početka