sreda 29.04.2015.
22:41

Juve savladao Fiorentinu u uzbudljivom meču, Rimljani nastavljaju bitku za drugo mesto. Milan se blamira, uz Parmu, u Seriju B se najverovatnije sele Kaljari i Ćezena koja nije uspela da savlada Atalantu.

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

U Torinu uspavanka u prvih pola sata, jedinu šansu je imao Ljorente, a onda eksplozija.

Fiorentina je povela, Pirlo ruši Hoakina, Alonso sa bele tačke vara Bufona 0:1.

Ali, kratko je trajala radost "Ljubičastih", Neto je napravio prekršaj izvan svog kaznenog prostora, iz slobodnjaka je Pirlo asistirao, Ljorente strelac, 1:1.

Do odlaska na odmor potpuni preokret, Evra je asistent, Tevez sjajnim udarcem glavom doveo šampiona do prednosti.

Najbolju šansu za izjednačenje Toskanci su imali iz novog penala, pošto je Kjelini srušio Hoakina. Gonzalo Rodrigez je šutirao pored gola.

Italy Soccer Serie A

I umesto izjednačenja, potvrda pobede "Bjankonera" koji su na bod od titule, sevnula je kontra, Tevez je preciznim udarcem pogodio suprotan ugao Neta, 3:1 velika radost na "Tvrđavi".

na kraju, u 90. minutu Josip Iličić iz slobodnjaka pogađa za 2:3, ali je to slaba uteha za Fiorentinu koja je možda zaslužila više.

Golove možete videti ovde.

Rimski klubovi koji se bore za drugo mesto su posao završili već u prvih 45 minuta.

Lacio je torpedovao otpisanu Parmu za šest minuta, od 10. do 16. Mrežu Mirantea su zatresli Parolo, Klose i Kandreva, pa je tada bilo gotovo.

Keita je u drugom poluvremenu, desetak minuta pre kraja na asistenciju Kandreve postavio konačnih 4:0.

Roma je konačno zaigrala bolje i odnela bodove sa "Mapei" stadiona. Dumbia je već u šestom minutu glavom matirao nesigurnog Konsiljija, da bi dvadesetak minuta kasnije Florenci posle dva sjajna driblinga lepim udarcem pogodio suprotan ugao, u stilu mnogo poznatijeg Maikona. Tada je bilo jasno da će bodovi na jug. U drugom delu je Emilijane dotukao Pjanić koji je na asistenciju Žervinja praktično otklonio svaku dilemu.

Milan se i pored protesta navijača brukao protiv Đenove, "Rosonere" je načeo Bertolaći posle nekoliko promašaja, da bi početkom drugog dela Jago Falke asistirao Tinu Kosti, pa su Ligurijani duplirali prednost.

Filip Mekses je sredinom drugog dela smanjio rezultat, sjajnim udarcem, nemoćan je bio Matija Perin.

Zatim je Mekses dobio crveni karton, pa je Milanova misija da izbegne poraza postala nemoguća.

Navijači su napustili tribinu pet minuta pre kraja, nisu videli treći gol Đenove, penal posle koga je Jago Falke postavio konačnih 3:1 za goste.

Kjevo je već nakon desetak minuta posle akcije svojih napadača, Međorinija i Paloskija poveo protiv otpisanog Kaljarija.

Sampdorija je sa igračem manje bez isključenog Akve povela protiv Verone, strelac je bio De Silvestri, ali samo dva minuta kasnije, pogađate, Luka Toni je dijagonalom matirao Romera.

Atalanta je povela protiv Ćezene golom Pinilje, ali je vrlo brzo iskusni Brijenca sa bele tačke poravnao, da bi Karboneri udarcem sa ivice kaznenog prostora okrenuo rezultat. Ipak Pinilja je postigao još jedan gol, praktično to je presuda za Ćezenu koja, kao i Kaljari ima osam bodova manje od Atalante i samo teorija je deli od druge lige.

U Palermu su Sicilijanci dva puta vodili, golovima Vitijela i Rigonija, ali su Bruno Peres i Maksi Lopez uspevali da izjednače rezultat.