17:02

"Pipita" Iguain lako primirio "Delfine" na "Adrijatiku", Juventus sa pola snage stigao do pobede, Dibala se povredio, videćemo hoće li biti spreman za Barsu. Romin remi sa Atalantom, znači i kraj nade, Juve na +8!

EPA/CLAUDIO LATTANZIO

Posle velikih uzbuđenja u "Derbiju dela Madonina", fudbalski program u Italiji nastavljen je popodnevnim mečevima.

Čitavo kolo igra se danas na Veliku subotu, a centralni meč je bio duel u Peskari gde je gostovao lider Juventus.

Maks Alegri se pribojavao Zemanove otpisane Peskare, dosta menjao, praktično kompletnu odbranu, ali i odmorio Kediru.

Iako su "Delfini" bili srčani na startu meča, kako je utakmica odmicala mnogo kvalitetniji Juventus je pleo mrežu oko gola rivala, da bi "Pipita" Iguain sa dva gola za 20 minuta rešio pitanje pobednika.

Iguain

Prvo mu je asistirao Kvadrado, a onda u finišu prvog dela i Mandžukić, odbrana Peskare smušena, mogli su da prime još neki gol u prvom delu.

U nastavku Juve je čuvao prednost i snagu za revanš, razlog za brigu je povreda Dibale, videćemo koliko je ozbiljno, na nogama je napustio teren, zatražio izmenu, verovatno kao posledicu nekoliko startova Muntarija. Sada navijači Juventusa strepe, hoće li se oporaviti do srede.

U Rimu šok u prvom poluvremenu, Atalanta je stigla do prednosti. Konti je centrirao Kurtiću, Slovenac ne greši. Roma je stihijski stvorila par šansi, ali nije uspela do poluvremena da se vrati u utakmicu.

Kesi

Ipak na startu drugog dela, "Vučica" poravnava, ko drugi nego Edin Džeko. Onda opsada gola Golinija, šanse su se ređale, Naingolan je pogodio prečku.

Na kraju su dva boda izgubljena, ali i šansa za titulu, ako je i postojala, Juve je na +8 u odnosu na "Vučicu", šest kola pre kraja, Rimljanima je potrebno čudo.

Đenova je sa povratnikom na klupu Jurićem povela protiv Lacija. "Ćolito" Simeone je već nakon desetak minuta načeo Rimljane, Paladino je asistent. Lazović je rehabilitovan odlaskom Mandorlinija, Ninković meč počeo na klupi. Lacijali su u finišu prvog poluvremena izjednačili, penal zbog igranja rukom Burdisa, Bilja je precizan. Sergej Milinković Savić je u prvom poluvremenu imao divnu šansu, šutirao je glavom, ali nije uspeo da matira Lamanu.

Simeone

Jedan drugi Srbin u centru pažnje, sjajni Lazović je centrirao, Pandev brži od Strakoše, balkanska veza za novo vođstvo Đenovljana. Ipak, Lacio stiže do boda sjajnim golom zaboravljenog Španca Luisa Alberta.

Torino se propisno ispromašivao protiv Krotonea, Ljajić, Galo Beloti, Bazeli i Maksi Lopez su se utrkivali u promašajima, mogli su da budu kažnjeni kada je Trota bio pred golom Padelija.

Konačno je Beloti pogodio sa penala koji je nad njim napravio Čekarini.

Beloti

Ali, ni to nije bilo dovoljno Mihinim "Bikovima", srčani Kalabrezi golom Simija koji je bio brži od Karlaoa poravnava na 1:1.

Empoli je poveo u Firenci krajem prvog dela, El Kaduri, pojačanje iz Napolija je matirao Tatarušanua iz kontre. U nastavku izjednačenje, akcija koju je počeo Iličić, završio nekadašnja nada Barse, Teljo.

Ipak u finišu, gol za Empoli, koji verovatno znači i opstanak, Paskval je protiv bivšeg kluba pogodio mrežu, mnogo će biti komentara na rezultat na "Frankiju", ali su gosti odneli bodove i pobedi Krotoneu pet bodova.

Kaljari je rasturio Kjevo u nevažnom meču na Sardiniji, Borijelo je načeo Veroneze, Sau i Žoao Pedro su završili posao, cela priča gotova za poluvreme. Na kraju je Žoao Pedro, stavio tačku, poker za Kaljari, mada oba tima već razmišljaju o odmoru.

Palermo plovi ka drugoj ligi, imali su od 25. minuta igrača više od Bolonj, nije bilo dovoljno, samo 0:0 i spas je realno daleko, osam velikih bodova...