Juve ustao iz prašine, Dibala kao iz bajke!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 26.08.2017.
20:08

Juventus uspeo da primi dva gola za šest minuta, ali Paolo Dibala igra nestvaran fudbal na početku sezone! VAR glavna tema, u Beneventu slavili bod, a onda ih sudije razočarale u 98. minutu.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Juventusu se desilo isto što i prošle godine na "Marasiju", oni protiv Đenove kao da izgube glavu.

Bilo je potrebno 19 sekundi da ekipa Ivana Jurića povede, Pandev je prošetao odbranu šampiona ubacio pred gol, nespretni Kjelini i Pjanić, od Bosanca se lopta odbila u gol, pored iznenađenog Bufona.

Onda je Matija Perin odbranio sjajno šut Iguaina, da bi posle pet minuta na scenu stupio sudija Luka Banti. Prekršaj Ruganija nad Galabinovim, na sceni je VAR tehnologija, na kraju penal. Međutim, kada su gledali snimak, nije jasno kako sudije nisu videle da je Bugarin bio u ofsajdu u trenutku kada je upućen pas. Bilo kako bilo, on sam je preuzeo odgovornost i povisio na 2:0.

VAR

Juventusov horor možete videti ovde.

Juve je prošle godine gubio 3:0 od Đenove posle pola sata, ali sada nisu dozvolili da se to desi.

Uspeli su brzo da se vrate, majstorski je Dibala savladao Perina i doneo malo olakšanje Alegriju.

Đenova se branila, Juve napadao, bilo je nekoliko prilika za goste, Iguain je imao šansu, kao i Mandžukić, a Perin je spasao opet siguran gol nakon akcije Dibale.

Oporavljeni golman Đenove je izrastao u junaka meča, no u samom finišu prvog dela, ponovo VAR tehnologija, ovoga puta u korist Juventusa.

Akcija Kuadrada, Mandžukić je šutirao, Lazovića lopta na putu ka mreži pogodila u ruku. Banti ni to nije video, posle par minuta, pregledao je snimak i pokazao na penal, uz to Srbin dobija žuti karton.

Dibala ne greši, 2:2, pa se do poluvremena favorit izvukao iz izuzetno neugodne situacije.

U nastavku je prvu veliku šansu propustio Iguain, videlo se da je Đenova izgubila samopouzdanje, posle sat, potpuni preokret. Majstorija Kuadrada, Kolumbijac je prevario Laksalta i šutirao u suprotan ugao nemoćnog Perina 2:3.

Đenova je onda napala, šutirao je Laksalt, Juve se povukao tražeći šansu da iz neke kontre završi posao.

Međutim "Ligurijani" opasniji, probao je Paladino, kao i Lapadula, dvojica novih igrača koja su unela živost u igru domaćih.

Ipak u finišu, u nadoknadi, Dibala het-trikom potvrđuje pobedu Juventusa, 4:2 na kraju, Argentinac je fantastičan. U prva dva kola "La Hoja" je postigao četiri gola, a bio je strelac još dva u Superkupu protiv Lacija.

U drugom meču drugog kola, novajlija Benevento je ugostio Bolonju, po jedna dobra šansa na ove strane. Domaćin je imao priliku preko Ćeravola, na drugoj strani Destro ispred Beleca, "jedan na jedan", Slovenac je spasio domaćina.

Iskusniji gosti poveli su u 55. minutu, Donsah je uspeo da izigra odbranu Napolitanaca i matira Beleca za vođsto Emilijana.

Do kraja tek par pokušaja novajlije, ali bukvalno u poslednjim sekundama su izjednačili rezultat i mislili da su stigli do prvog boda u istoriji u Seriji A. Igrao se osmi minut nadoknade, Lućoni je bio strelac, velika radost na stadionu "Ćiro Vigorito" ali opet VAR. Nakon intervencije sudija ispostavilo se da je strelac bio u nedozvoljenoj poziciji.