nedelja 19.03.2017.
16:55

Šampion minimalcem otišao na +10 u odnosu na Napoli, povredio se Paulo Dibala. Kalinić spasilac, Lacio zaustavljen na Sardiniji...

EPA/LUCA ZENNARO

Na "Marasiju" gde je Juve već pao ove sezone protiv Đenove, dosta entuzijazma, zapretila je Sampdorija par puta na startu preko Kvaljarele, ali je do gola stigao Juventus.

Idealan centaršut Asamoe, Kuadrado se poklonio i utišao domaće navijače. Nakon toga, još par sjajnih prilika za goste, Mandžukić i Iguain su propustili najbolje, Puđoni je sa par intervencija održao Ligurijce u igri.

Povredio se Dibala, u pitanju je mišić, morao je van terena u prvom delu, zamenio ga je Pjaca.

U drugom delu, manje prilika, Juventus je uspeo da umrtvi igru, cilj samo jedan, osvojiti bodove.

Peskara

Atalanta posle katastrofe na "Meaci" traži rehabilitaciju protiv otpisane Zemanove Peskare. Brzo su otvorili "Delfine", Papu Gomez je savladao Bizarija.

U nastavku potvrda, Grasi je iskoristio asistenciju Gomeza i stavio tačku na dilemu oko pobednika.

Na kraju sjajani Gomez postavlja konačnih 3:0, još jedna maestralna partija Argentinca.

Kjevo je u finišu prvog poluvremena kaznio promašaje Bolonje, Lukas Kastro je asistenciju Pelisijea pretvorio u gol. Meč bez značaja, oba tima će završiti u sredini tabele.

Ipak, videli smo preokret, Bolonja je naplatila dobru igru, su Verdi, Blerim Džemaili dva puta i Di Frančesko matirali Sorentina, pa je Bolonja preskočila Udineze koji igra od 18 časova.

Krotone

Fiorentina se mučila protiv Krotonea, slab ritam na stadionu "Šćida" oba tima su imala po par šansi, one gostiju su bile zrelije.

Kalinić je u nastavku posle par prilika ipak u samom finišu dao gol, nova pobeda u zaustavnom vremenu, ali pa kako tako Toskanci ostaju u trci za Evropu.

Keita

Lacio nije u prvom poluvremenu uspeo da otključa bravu Kaljarija za koji je ovaj meč imao mnogo manji značaj. Malo prilika na Sardiniji, Keita i Hoed su propustili najbolje za Rimljane.

Felipe Anderson je imao prilike u nastavku, pokazalo se ponovo da je Kaljari na "Sant'Eliji" uvek tvrd orah.