Juve bez problema, Iguain rešetao

nedelja 08.01.2017.
22:39

Juve rutinski do 15. pobede u Seriji A ove sezone, glavni deo posla obavljen već u prvom poluvremenu.

Beta/Alessandro Di Marco/ANSA via AP

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 19. kola Serije A, Juventus je lako izašao na kraj sa ekipom Bolonje.

Aktuelni šampion je ovaj meč dobio sa 3:0, a s obzirom na viđeno na terenu, njihov trijumf je mogao da bude i ubedljiviji.

Juve je od samog početka stavio gostima do znanja da večeras nemaju šta da traže u Torinu. Igrao se sedmi minut meča, kada smo videli i najlepši trenutak na ovoj utakmici. Pjanić je majstorski poslao loptu u kazneni prostor za Iguaina, a ovaj je još lepše reagovao i volej udarcem smestio loptu iza leđa golmana Mirantea - 1:0!

Naravno, posle ranog vođstva, sve je bilo još lakše za velikog favorita. Gosti su u par navrata pokušali da priprete, ali bez uspeha, da bi četiri minuta pre odlaska na odmor Ikonomu skrivio jedanaesterac, koji je u gol sa bele tačke pretvorio Dibala - 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a u nastavku još jedan gol domaćih i ponovo je strelac bio Gonzalo Iguain. U tom 55. minutu Lihštajner je protutnjao po desnoj strani, a onda centrirao za argentinskog napadača koji lako realizuje ovu priliku za konačnih 3:0.

Kako rekosmo, mogla je ova pobeda Juventusa da bude još ubedljivija. Pjanić je imao odličnu priliku, ali je umesto udarca u gol, pokušao da nesebično proigra Iguaina i omogući mu het-trik. Iznudio je samo korner...

Takođe, i Dibala je imao lepu priliku za svoj drugi gol, ali je sa ivice kaznenog prostora šutirao visoko preko gola.

Sva tri gola iz Torina pogledajte OVDE, a još da podsetimo da je i Milan večeras na svom terenu savladao Kaljari sa 1:0.

Izveštaj sa popodnevnih mečeva čitajte OVDE.