Junajted jednom nogom u finalu Liga kupa!

• Autor: Milovan Longinov

• 10. januar 2017.

• 22:56

Španac vodio Murinjov tim do nove pobede!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom Old Trafordu ekipu Hala rezultatom 2:0 (0:0) u prvom meču polufinala Liga kupa.

Junajted je bez mnogo problema savladao slabiju ekipu Hala, a heroj je bio Huan Mata koji je pogodio u 56. minutu na asistenciju Mihtarijana, a do konačnih 2:0 Junajted je došao golom Felainija.

U drugom polufinalnom susretu u sredu od 21 sat sastaju se Sautempton i Liverpul.

Menadžer Žoze Murinjo odlučio je da izvede jak sastav, a odmorio je samo Zlatana Ibrahimovića kog će da menja Markus Rašford.

Junajted je od samo početka diktirao tempo utakmice i držao kontrolu u svojim nogama, međutim, nije toliko lako dolazio do pravih prilika.

U prvom poluvremenu, najbolju je imao Mihtarijan kada je usamljen sa deset metara šutirao pored leve stative.

Ipak, u drugih 45 minuta, Junajted je bio mnogo bolji, najpre je Runi imao veliku šansu posle duge lopte Rašforda, ali je šutirao pored gola.

U 56. minutu, Valensija je centrirao sa desne strane, Mihtarijan je vratio loptu u peterac, a tamo se na pravom mestu našao Mata i lako pogodio za 1:0.

Junajted je imao veliku šansu da dođe do 2:0, Pogba je maestralno izveo slobodnjak, ali je pogodio stativu.

Murinjo je potom napravio tri izmene, Marsijal, Felaini i Lingard, i upravo je Belgijanac u 87. minutu iskoristio asistenciju Mata za velikih 2:0 pred revanš koji je na programu 26. januara.