Junajted dobio bitku za Britaniju, Marsijalov debi iz bajke!

subota 12.09.2015.
20:21

Mančester junajted i Liverpul su odigrali zanimljivu utakmicu u okviru petog kola Premijer lige ali samo u drugom poluvremenu, a na kraju je slavila ekipa Luja Van Gala rezultatom 3:1 (0:0).

BETA/AP Photo/Jon Super

Mančester junajted i Liverpul nisu igrali najbolju utakmicu danas na "Old trafordu", ali su domaći ipak stigli do sva tri boda nešto boljom igrom u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme je bila prava uspavanka, svega tri šuta ka golovima svojih protivnika, ali je drugo poluvreme bilo dosta bolje.

Krenulo je odmah golom, igrao se 49. minut, Junajted je poveo 1:0 nakon uigrane akcije.

Asistent je bio Huan Mata, strelac prelepog gola je bio Dejli Blind, a zanimljivo da na poslednje tri utakmice na kojima su fudbaleri Junajteda postizali golove to činili u 49. minutu.

Igrao se 70. minut kada smo videli naredni gol na ovom meču, a ponovo je Luj Van Gal bio taj koji se radovao.

Džo Gomez je napravio faul, a sudija Oliver nije imao dilemu da li da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač bio je Ander Erera, 2:0 za Junajted.

Kada su svi mislili da će Junajted na miru privesti ovu utakmicu kraju, videli smo gol za Liverpul.

Kristijan Benteke je bio strelac za nadu Brendanu Rodžersu u poslednjih nekoliko minuta meča, ali mu je sve nade raspršio Marsijal.

Novajlija koji je u ovom prelaznom roku stigao za ogroman novac iz Monaka postigao je fenomenalan gol samo dva minuta nakon gola Bentekea i tako postavio konačan rezultat od 3:1 u korist ekipe Luja Van Gala.

Golove pogledajte OVDE.

Dakle, Liverpul je doživeo i drugi uzastopni poraz pa se sada nalazi na devetom mestu sa sedam bodova, dok je Mančester na deobi drugog mesta sa Arsenalom.