Još jedan šamar Nevilovoj Valensiji na 'Mestalji'

Autor: Boban Filipović
nedelja 06.03.2016.
22:25

Atletiko Madrid slavio u derbiju 28. kola protiv Valensije u gostima i vratio se na 'plus' četiri u odnosu na trećeplasirani Real. Ćolo Simeone opet pogodio sa izmenama, golovi njegovih 'džokera' u finišu su rešili pitanje pobednika...

BETA/AP Photo/Francisco Seco

'Jorgandžije' su bolje otvorile meč, šanse su imali Himenez posle prekida, pa Vijeto i Grizman, 'Slepi miševi' su preživeli.

Domaćin se trgao posle 20-ak minuta igre, Čerišev je mogao da donese prednost, ali je Jan Oblak bio na visini zadatka.

Fenonemalna odbrana Slovenca bila je uvod u vođstvo gostiju, u istom minutu Antoan Grizman je maestralno krunisao akciju čiji je tvorac bio Koke, koji je ukrao loptu Sikueri u opasnoj zoni.

Meuđtim, prednost gostiju bila je na snazi samo četiri minuta. Pako Alkaser je sjano spustio loptu glavom za Denisa Čeriševa, a Rus zatresao mrežu - 1:1.

Do odlaska na odmor još po jedna zrela prilika na obe strane, Vieto i Čerišev nisu bili precizni u završnici.

Na isteku sata igre Lusijano Vieto je imao još jednu dobru šansu, Dijego Alveš je sprečio novo vođstvo Atletika.

Ipak, u 72. minutu odlični brazilski golman nije mogao da učini ništa, Fernando Tores je umakao pažnji domaće odbrane nakon jednog kornera, ostao sam kao duh na drugoj stativi i doneo prednost svom timu desetak minuta pošto je ušao u igru.

Bio je to 300. nastup 'El Ninja' u dresu Atletika, obeležio je jubilej kako dolikuje.

Valensiji je u finišu bio dodatno otežan posao jer je Aderlan Santos zaradio drugi žuti karton, a pet minuta pre kraja još jedan rezervista 'Jorgandžija', Janik Fereira-Karasko, postiže treći gol za goste i definitivno rešava pitanje pobednika - 1:3.

Ćolo Simeone je po ko zna koji put pogodio sa izmenama, Atletiko ostaje drugi na tabeli sa četiri boda više u odnosu na gradskog rivala Real i osam bodova zaostatka za vodećom Barsom.

Nevilova Valensija je na 11. poziciji sa čak 30 bodova manje od večerašnjeg rivala.