"Jorgandžije" slavile na gostovanju Eibaru!

subota 07.01.2017.
18:07

Fudbaleri Atletiko Madrida odneli su sva tri boda sa gostovanja u okviru 17. kola španske Primere.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Izabranici Dijega Simeonea vratili su se među prva četiri mesta na tabeli španske Primere, tako što su savladali ekipu Eibara rezultatom 0:2 (0:0).

Nisu se istakli "Ćolovi" puleni po nastavku šampionata, ali su uspeli da upišu tri vredna boda.

Poveli su u 54. minutu, odličan cenatršut Felipe Luisa je Saul, glavom pretvorio u pogodak.

Na 0:2 je povisio Antoan Grizman, nakon lepo odigrane kontre gostujućih fudbalera.

Domaći fudbaleri su bili nešto bolji rival, imali su skoro duplo više šuteva ka golu protivnika od viceprvaka Evrope (15-8), a imali su i loptu nešto više u svom posedu (54%-46%).

Gosti su ipak bili pribraniji u završnici, te su odneli sva tri boda. Nakon ovog susreta Atletiko je četvrti sa 31 bodom, dok je Eibar osmi sa osam bodova manje.