"Jorgandžije" se vratile na pobednički kolosek

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.03.2017.
18:05

"Slepi miševi" se nisu dobro proveli na 'Visente Kalderonu', Atletiko Madrid je zahvaljujući francuskim napadačima osvojio tri boda i potisnuo Real Sosijedad sa pozicije koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Posle poraza od Barselone na svojoj 'Tvrđavi' i remija sa Deportivom u La Korunji u prethodna dva kola, četa Dijega Simeonea je iskalila bes na Valensiji.

Gosti su ispraćeni sa 'Kalderona' sa tri komada u mreži.

'Slepe miševe' je načeo Antoan Grizman već u 10. minutu igre. Koke je odlično proigrao Francuza koji je pobeda iza leđa poslednjoj liniji gostiju i rutinski zatresao mrežu.

"Kolćonjerosi" su sa minimalnom prednošću otišli na odmor, ali je ona posle samo tri minuta igre u nastavku duplirana.

Felipe Luis je nastavio akciju Atletika po levom boku pošto je Karasko zaustavljen, Brazilac je proigrao Kevina Gameira, koji sa ivice šesnaesterca šalje neodbranjiv udarac.

"Tačku na I" stavio je Antoan Grizman u 83. minutu svojim drugim golom na utakmici, odbrana gostiju je ponovo zaspala, a najbolji strelac Simeoneovog tima pogodio za konačnih 3:0.

"Jorgandžije" su se vratile na četvrto mesto na tabeli koje je privremeno zauzeo Real Sosijedad, dok je Valensija ostala na poziciji broj 13.