"Jorgandžije" se spasle poraza od novajlije sa desetoricom

Autor: Boban Filipović
subota 19.08.2017.
22:10

Debitant u španskoj Primeri je propustio veliku priliku da priredi senzaciju na svom "vatrenom krštenju".

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Iako su imali dva gola zaostatka još od sredine prvog poluvremena, iako su ostali bez isključenog Antoana Grizmana, puleni Ćola Simeonea su uspeli da izvuku bod u Đironi u prvom kolu Primere.

Povratnik u španski fudbal, Urugvajac Kristijan Stuani, sa dva gola glavom u krtakom vremenskom intervalu, od 23. do 25. minuta utakmice, najavio je veliko izenanđenje, ali do njega ipak nije došlo.

Činilo se da Atletiku ne gine poraz kada je Grizman dobio dva žuta kartona dvadesetak minuta pre kraja, ali su Simeoneovi puleni uspeli da naprave podvig u finišu.

Rezervista Anhel Korea je u 78. minutu odličnim udacem iz solo prodora smanjio na 2:1, a štoper Hose Himenez je pet minuta pre kraj a regularnog dela utakmice postavio konačnih 2:2 jer je stigao do lopte pre Gorke Iraizoza na centaršut Kokea iz prekida.

Đirona se trgla od šoka i krenula svim silama na pobedu, imali su Katalonci prilike da dođu do sva tri boda, ali je na kraju Jan Oblak izrastao u heroja jer je imao fantastičnu intrevenciju u trećem minutu sudijske nadoknade.

40 Komentara

_mladen_
Sunday, 20.08.2017
04:23

Ja sam lepo govorio, Atletiko pada polako nazalost i vraca se stara prica, Real i Barselona.

S-I-M-K-E_
01:08

Atl.Madrid je slomljen mentalno od strane Real Madrida....Jer 2 puta su izgubili finale Lige Sampiona na tragican nacin...I to greskama sudije.

22:51

Izgubljena dva boda odmah na startu sezone. To nije dobro, ali vamos Atletiko! :-)

22:44

Postena ekipa kojoj je real neposteno ukro LS

Luka Modric
23:13

Atletico je sve samo ne postena ekipa..veci foliranti od barce..tak im i treba..kad vidim simeonea bude mi drago kad se sjetim kako mu je varan napuco loptu u produzetcima za decimu..neka sto losiji atletiko to zivcaniji simeone to sretniji ja

indija durot
10:49

atletiko je jedino svetlo u tami primere a najveci glumci u istoriji fudbala su u realu i barsi podjednako

03:08

Mozes ti nkega ne volit ,ali to ne menja cinjenicu da je real pokro atletiko i uzeo im neposteno LS

Go Hard or Go Home
00:57

Boixos, bivsi navijac Barselone promenio profil da bi mogao da hejtuje Barselonu. Novi klub nije utvrdjen verovatno je Bajern njegova nova uzdanica. :)

The Truth
22:33

Kristijan Stuani u Boru nije mogao da se sastavi.Za citavu sezonu u Premier Ligi dao tri gola. I onda dodje u Djironu,izdominira u prvom kolu i da dva gola Atletiku i bude najbolji igrac na terenu.Jos jedan od milion dokaza da je Premier Liga jaca. A vi mozete samo da pominjete Spansku nadmoc u Evropi,i Arsenalovo brukanje protiv Bajerna.Real i Barsa su prejaki i dominantni su ,ali sad i Barsa slabi.Mozemo jos pomenuti Atletiko a ostali su prosek. Real je najbolji klub na svetu to priznajem,ali spanska liga nije jaca od Engleske.

Luka Modric
23:11

Nije svako stvoren da igra protiv mesara..znas nije najbolja liga ta u kojoj mesari rokaju po nogama..drugacije je kad dodes i znas da te nece osakatit pa mozes pokazat talent a ne kad ti na zagrijavanju polome noge

FanEngleskogfudbala
23:36

Mesari?Ne znas ti decko sta je prava muska igra.Fudbal nije sport za devojcice,vec za prave muskarce.Sta bi tek pricao da si gledao engleski fudbal pre 30 godina i na dalje.A ti volis Spance koji padaju kao pokoseni cim ih neko malo dotakne ili ne daj Boze mrko pogleda.Naravno da oni nisu za Englesku(Cast izuzecima kojih je jako malo).Engleska liga je najbolja,najbogatija i najpopularnija na svetu,a ti gledaj padanje u kaznenom prostoru.

Crveno boja ljubavi
23:31

Dokaz 1 utakmica? Svi timovi koji udju tek u ligu su nepoznanica standardnim prvoligasima,pa na pocetku naprave po koje iznenadjenje,ali na kraju sezone 2od3 ekipe sto su usle ispadnu. Sto se tice jacine lige,u PL od vrhunskih igraca imas Pogbu,Aguera,Kejna i tjt,znaci mizerija,samim tim nije najjaca liga,nego najujednacenija,ali daleko da tamo ima nekog kvaliteta,da ubacis Bajern,Real,Dortmund,Milan,Juve i ajd eto i Barsu u PL,mozdaaaa bi 1 u 10 godina engleski tim uzeo ligu i to UTD.

22:20

Ono je crveni karton? Stvarno? Izgleda penali vaze samo za Barselonu, valjda ih zato imaju 29 za dve godine a samo 1 protiv njih. :) Dzaba sve to Real i Atletiko klasu jaci od Barselone. :)

Lecter
22:37

Slazem se da navijaci Barse ne bi trebalo da pominju sudije zbog tih penala a vala ni navijaci Reala kad pricaju o sudjenju posle svih golova iz ofsajda. Ali dobro shvatam reci ces da Real nikad nije davao golove iz ofsajda i slicno ,isto kao sto postoje navijaci Barse koja je svaki kontakt penal.

00:51

Golovi iz ofsajda? 3 za 3 godina alo, 30 penala je isto sto i 3 ofsajda? Uzgred od kad je dosao u Barselonu Suarez je dao 13 golova iz ofsajda, 1 na el klasiku.

Lecter
23:49

*kojima je svaki kontakt penal

Seva7
22:16

Treci tim lige ,a evo ne racunajuci moj komentar videcemo koliko ce ih biti....jos jedan dokaz da spanska liga nema nikakvu draz,sem el klasika

World is.... REAL
22:26

A da je pl u pitanju pisali bi kako je proslogodisnji drugoligas remizirao sa treceplasiranim. Ovako ponovo pisete neke gluposti... Uvek okrenete na to. Istina je samo jedna- spanska primera je najbolja liga na svetu.

Bidza i Tridza
22:30

Koja draz kad Barsa i Real redovno trpaju ostale timove i uvek osvoje preko 90 bodova,jos ih sudije redovno guraju. Kad se igra el klasiko uvek mozes da ocekujes sjajan mec,dosta golova i lepih poteza ali i dosta foliranja i prenemaganja po terenu,i jedni i drugi su puni foliranata. Liga jeste izuzetno kvalitetna ali meni je PL mnogo zanimljivija.