'Jorgandžije' propustile priliku da zauzmu čelo tabele

Autor: Boban Filipović
petak 30.10.2015.
22:35

Petnastak minuta delilo je Atletiko Madrid od pobede na 'Riazoru' koja bi ih vinula na lidersku u poziciju, ali na kraju Simeoneov tim može da bude zadovoljan i bodom.

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Deportivo La Korunja i Atletiko Madrid su remizirali na premijeri 10. kola španske Primere.

Meč na 'Riasoru' je završen rezultatom 1:1, a na osnovu viđenog na terenu možda je podela plena i najrealniji ishod.

Gosti iz prestonice su bili opasniji rival u prvom poluvremenu, najveća pretnja za golmana Depora Luksa bio je Džeskon Martinez, Kolumbijac je propustio dve šanse u ranoj fazi utakmice, ali bolja igra Atletika materijalizovana je deset minuta pre odlaska na odmor kada je Tijago veoma preciznim udarecem sa ivice šesnaesterca doveo 'Jorgandžje' u vođstvo.

Karasko i Grizman su u samom finišu prvog dela igre mogli da uvećaju prednost gostiju, nisu iskoristili soldine prilke, pa Atletiko na poluvreme odlazi sa minimalnim preimućstvom.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu, Katabrija je imao dve prilike da poravna rezulatat početkom drugog poluvremena, a kako je vreme odmicalo Deportivo je bio sve agilniji i napadi su konačno urodili plodom u 77. minutu meča.

Lukas Perez Martinez
je iskoristio veliku grešku defanzivca gostiju Himaneza, iskoristio "poklon" i maritao Oblaka - 1:1.

Mogla je La Korunja minut pre kraja i do totalnog preokreta, prečka je bila saveznik Atletika, Fajr nije imao sreće da bude junak i da njegov topovski udarac završi u mreži.

Na kraju po bod za oba tima, Atletiko će ostati treći na tabeli da bodom zaostatka u odnosu na Real i Barsu, dok je Deportivo šesti sa sedam bodova manje od vodećeg dvojca.