'Jorgandžije' prišle na bod Barsi!

Autor: Boban Filipović
subota 05.12.2015.
20:12

Atletiko Madrid osvojio ceo plen u Granadi i vratio se na drugu poziciju na tabeli koju je privremeno zauzeo gradski rival Real.

BETA/AP Photo/Alexey Filippov

'Kolćonjerosi' se vraćaju kući pevajući iz Andaluzije, Simeoneova četa je danas u okviru 14. kola Primere savladala Granadu u gostima sa 2:0.

Atletiko je došao u vođstvo u 20. m inutu igre, nakon centaršuta Kokea iz kornera Dijego Godin je bio najviši u skoku i zatresao mrežu Fernandeza.

Na veliki odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju iz prestonice, Granada je u nastavku zaigrala angažovanije i najopasnije zapretila preko Roberta Ibanjeza u 70. minutu igre, ali njegova loša reakcija u završnici kažnjena je pet-šest minuta kasnije.

Domaćinu je presudio Antoan Grizman, asistirao mu je Oliver Tores - 0:2.

Do kraja je pobeda mogalda da bude i ubedljivija, mladi rezervista Parti je imao priliku da se upiše u strelce, ali njegov pokušaj ide tik pored gola.

Atletiko Madrid se ovom pobedom vratio na drugo mesto na tabeli, i ima bod manje od vodeće Barselone koja večeras gostuje na 'Mestalji'.

Granada ostaje prva 'iznad crte', ali postoji opasnost da sklizne u opasnu zonu kada bude kompeletirano 14. kolo.