Jokanov pulen digao Englesku na noge!

Autor: Boban Filipović
nedelja 09.07.2017.
20:02

Mladi fudbaler Fulama je sa dva gola u finišu rešio pitanje pobednika utakmice Engleska - Nemačka na U19 Evropskom prvenstvu.

fulhamfc.com

Mlađe selekcije engleske reprezentacije beleže vrlo zapažene rezultate ovog leta.

Omladinci su osvojili Mondijalito u Južnoj Koreji, mlada reprezentacija je na Evropskom prvenstvu u Poljskoj zaustavljena u polufinalu od Nemaca na penale, a do polufinala je u velikom stilu dogurala U19 reprezentacija na Evropskom šampionatu koje se ovih dana održava u Gruziji.

Ekipa koju s klupe predvodi Kit Dauning dobila je sve tri utakmice u grupi.

Posle uvodne pobede nad Bugarskom (2:0) i minimlaca protiv Holandije (1:0), uzet je skalp i Nemačkoj. Englezi su tukli Nemce sa ubeljivih 4:1.

Zanimljivo, u prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je Ben Brereton u prvoh dvadeset minuta drugog dela utakmice postigao dva gola. Prvi iz penala, a posle asistencije Monta.

Rerezvista Varševski je sratio nadu Nemačkoj desetak minut apošto je ušao u igru, na 15 minuta pre kraja pogodio je za 2:1 i kada se činilo da će uslediti dobro poznati scenario u kom uvek pobeđuju Nemci, na scenu je stupio Jokanovićev đak Rajan Sesenjon.

Mladi fudbaler Fulama je u 81. i 85. minutu zatresao mrežu posle asistencija Mejsona Monta i tako overio "poker". Iako po vokaciji levi bek, Sesenjon za reprezentaciju igra na poziciji levog krila.

Iz ove grupe dalje idu Engleska i Holandija, Englezi će u polufinalu na vršnjake iz Češke, a Holanđani na Portugalce.