Jesi li video, Mitre? Ovako se pobeđuje Dortmund!

četvrtak 02.10.2014.
18:57

Posle sinoćnjeg ubedljivog poraza Anderlehta u duelu sa Dortmundom, večeras potpuno drugačija slika u duelu mladih ekipa ova dva kluba. Anderlehtovi klinci deklasirali su na svom terenu vršnjake iz Dortmunda.

Twitter: RSCA

Poslednji meč drugog kola Lige šampiona za igrače do 19 godina odigran je večeras u Briselu, gde su Anderlehtove nade ostvarile veoma ubedljivu pobedu nad Dortmundom - 5:0!

Oni su na taj način ''osvetili'' svoje starije drugove, koji su sinoć poraženi od ekipe Jirgena Klopa sa 3:0.

A najzaslužniji za večerašnji trijumf Anderlehta bio je dvostruki strelac, ''devetka'' domaćih Leja Iseka, koji je goste ''načeo'' u sedmom minutu iz penala, a na isteku prvih pola sata igre duplirao prednost svog tima.

U drugom poluvremenu, mreža Dortmunda se još tri puta zatresla. Prvo je Mikal u petom minutu nastavka povisio na 3-0, rezervista Bah je postigao četvrti gol, a za ''petardu'' se pobrinuo Sami Burard u nadoknadi vremena - 5:0.

Posle ovog susreta, stanje na tabeli Grupe D izgleda ovako: Arsenal 6, Anderleht 3, Galatasaraj 3, Dortmund 0.

Još da podsetimo i da je juče mladi tim Arsenala deklasirao Galatasaraj sa 5:1.