Jedna dobra i jedna loša vest za Zvezdu iz Praga

nedelja 30.07.2017.
21:08

Fudbaleri praške Sparte remizirali su sa ekipom Bohemijans, na startu šampionata u Češkoj.

Beta/AP Photo/Petr David Josek

Protivnik Crvene zvezde u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ekipa Sparte iz Praga, odigrala je 1:1 (1:0) na startu češkog prvenstva sa ekipom Bohemijansa.

Stramaćoni je izveo sličan sastav kao protiv Crvene zvezde, s tim što se u startnih 11 našao i bivši francuski reprezentativac Rio Mavuba, a od starta je priliku dobio i izraelski reprezentativac Tal Ben Haim II.

Dubravka, Karavaev, Kaja, Mareček, Civić, Mavuba, Mandžek, Plavšić, Julis, Ben Haim II i Lafata.

Poveli su golom Lafate, koji je u špicu napada dobio prednost u odnosu na Marka Janka. Iskusni Čeh je bio precizan sa kreča, još u 16. minutu susreta.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a kada se činilo da će Sparta upisatu trijumf u prvom kolu usledio je šok za domaće navijače.

Golman Dubravka je bio nesiguran, loše je odbio udarac fudbalera gostujuće ekipe, a na loptu naleće Šmid koji je lako smešta u mrežu Sparte za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te je Sparta nakon poraza od Zvezde na "Rajku Mitiću" doživela novi neuspeh.

Treba napomenti da je od 71. minuta na teren kročio i iskusni Tomaš Rosicki, te je jasno da će bivši fudbaler Arsenala biti spreman za revanš trećeg kola kvalifikacija za LE, između Sparte i Crvene zvezde, koji se igra na stadionu u češkoj prestonici.

Zvezda je danas upisala novi trijumf bez primljenog pogotka, više o tome u nastavku.