nedelja 10.09.2017.
18:32

Fudbaleri vicešampiona Švajcarske slavili su u domaćem šampionatu pred duel u Ligi Evrope sa šampionom Srbije.

EPA/KEYSTONE/PETER KLAUNZER

Ekipa Jang Bojsa slavila je u sedmom kolu švajcarskog šampionata protiv Lugana sa 3:0 (1:0).

Poveli su u 43. minutu golom napadača Nsamea, na asistenciju bivšeg fudbalera Pari sen Žermena Giljema Oroa.

To je bio i konačan rezultat prvog dela igre, a nakon samo tri minuta igre u nastavku Lugano je ostao sa igračem manje, kako je Karlinjos zaradio drugi žuti karton.

To su fudbaleri Jang Bojsa iskoristili 20 minuta kasnije, ovoga puta je rezervista Ngamalu pronašao Asalea, a ovaj je savladao gostujućeg čuvara mreže za 2:0.

Konačan rezultat je samo četiri minuta kasnije postavio napadač Nsale svojim drugim golom, ovoga puta na asistenciju Fasnahta.

U domaćoj ekipi je svih 90 minuta na terenu proveo i srpski internacionalac Miralem Sulejmani.

Najzanimljivije detalje sa ovog susreta pogledajte u nastavku.

Jang Bojs je tako prekinuo niz od tri meča bez trijumfa u domaćem šampionatu, nakon poraza od Tuna, i remija sa Cirihom i Sent Galenom, rutinski su savladali Lugano pred svojim navijačima.

Oni su prvi na tabeli švajcarske Super Lige sa 14 bodova iz sedam mečeva, a sasvim je jasno da će fudbaleri Partizana najviše morati da se paze kamerunskog napadača Nsamea, dvostrukog strelca na današnjem susretu, koji je ukupno postigao četiri gola i upisao jednu asistenciju u dosadašnjem toku šampionata u Švajcarskoj.

Podsetimo, Partizan u četvrtak gostuje ekipi Jang Bojsa u okviru grupne faze Lige Evrope, utakmica na stadionu u Bernu počinje u 19 sati po srednjoevropskom vremenu.