nedelja 14.12.2014.
22:19

U šampionatu Izraela večeras je u centru pažnje bio derbi Haife, između Hapoela i Makabija.

maccabi-haifafc.walla.co.il

Pobedu su, i to ubedljivu, izborili fudbaleri Makabija, rezultatom 4-0, što im je šesti trijumf u 13 odigranih mečeva u prvenstvu Izraela.

Ekipa našeg trenera Aleksandra Stanojevića i sa Vladimirom Stojkovićem na golu, sjajno je ušla u ovaj derbi i već u čestvrtom minutu, golom Benajuna povela sa 1-0.

Kada je Vered u finišu prvog poluvremena duplirao prednost, bilo je gotovo jasno da će Makabi do celog plena.

To se u nastavku meča samo potvrdilo sa još dva gola gostiju, preko Mičela u 75. i Abuhacire u 81. minutu meča - 0:4!

Posle ovog trijumfa, Makabi Haifa ima 18 bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli. Vodeća je Šmona sa 29, ispred Makabija iz Tel Aviva sa 27.