Izrael - Junaci večeri su Stojke i drugovi!

subota 31.10.2015.
23:10

U Izraelu se ovog vikenda igra deveto kolo tamošnjeg prvenstva, a pravi podvig napravila je ekipa Makabija iz Haife, na čelu sa našim reprezentativnim golmanom Vladimirom Stojkovićem.

BETA/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Makabi Haifa je gostovao Makabiju Petah Tikvi, a meč je završen rezultatom 1-1, iako je domaćih od 55. minuta imao dvojicu igrača više na terenu!

Tada je Makabi Petah Tikva već vodio sa 1-0, golom Melameda iz 41. minuta, ali se gosti nisu predavali i u samom finišu meča iznudili su jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Atar, za konačnih 1-1.

A što Petah Tikva nije iskoristila veliku brojčanu prednost, velike zasluge ima naš golman Vladimir Stojković, koji je tokom drugog poluvremena imao par izvanrednih intervencija i tako ostavio svoj tim u igri.

U prilogu su najzanimljiviji detalji sa ove utakmice.

Uspešan je bio i Jokanovićev i Rajkovićev Makabi iz Tel Aviva, koji je kao gost slavio u gradskom derbiju protiv Hapoela sa 1-0.

Gol odluke postigao je Garsija u 86. minutu meča i tako učvrstio aktuelnog šampiona na liderskoj poziciji.