Italijani se izvukli protiv Španaca, Austrija i Vels odigrali za Srbiju!

četvrtak 06.10.2016.
22:41

Evo svih rezultata današnjih mečeva u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Grupa D

Moldavija - Srbija 0:3
Austrija - Vels 2:2
Republika Irka - Gruzija 1:0

Rezultat naše reprezentacije vam je poznat, a pored tog meča odigrani su i oni u Austriji i Irskoj.

U Austriji se igrao derbi između domaćina i Velsa, polufinaliste Evropskog prvenstva i ekipe koja je pokazala da tamo nije bila slučajno.

Austrijanci su veoma loše počeli ovaj meč, nakon loše intervencije odbrane ovog tima lopta je stigla do Džoa Alena koji je levicom uspeo da postigne prelep pogodak i da dovede svoju ekipu do prednosti u 22. minutu.

Ipak, kratko je trajala prednost Velsa, nakon asistencije Davida Alabe Arnautović je uspeo da postigne izjednačujući pogodak.

Da stvar bude još zanimljivija u prvom delu igre za neutralne fudbalske gledaoce, pobrinuo se Kevin Vimer koji je postigao autogol i tako doveo Vels do prednosti od 1:2.

U drugom poluvremenu Austrijanci odmah stižu do novog gola, a ponovo je strelac bio Marko Arnautović koji je postao junak ovog meča u 48. minutu.

Upravo je ovo rezultat kojim se završila utakmica, možda i rezultat koji najviše odgovara reprezentaciji Srbije.

Irci su se dosta mučili protiv veoma neugodne ekipe Gruzije, ali su na kraju uspeli da upišu tri boda golom Kolmana na startu drugog poluvremena.

Gruzija je imala svojih prilika na ovom meču, Irci su na kraju uz dosta sreće došli do bodova.

Gol sa meča Irska - Gruzija pogledajte OVDE.

Makedonija - Izrael 1:2

Najzanimljivija utakmica ovih kvalifikacija u današnjem danu bila je utakmica u Torinu, a igrali su Italija i Španija.

Španija je bila daleko bolja reprezentacija u ovom meču, imali su daleko više prilika, a poveli su 1:0 golom Vitola nakon asistencije Busketsa i velike greške Bufona. Mogao je Vitolo da poveća prednost do kraja meča, imao je sjajnu priliku, lai je nije iskoristio.

U prvom poluvremenu pripretio je Pike, ali je Bufon pokazao da nije za staro gvožđe.

Ipak, u nastavku Italijani stižu do boda preko De Rosija iz penala nakon što je Ramos zaustavio Edera nepropisno u kaznenom prostoru.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Nakon prvog poluvremena meča Makedonija - Izrael gosti su vodili sa 2:0 golovima Hemeda i Ben Aima, ali su domaći ipak uspeli da postignu utešni pogodak preko Nestorovskog za 1:2.

U poslednjem meču ove grupe, Albanija je kao gost savladala Lihtenštajn rezultatom 0:2 golovima Jehlea (ag.) i Balaja.

Turska - Ukrajina 2:2

Island je vrlo lako mogao da izgubi od Finske, gubili su veći deo meča, ali su stigli do boda. Puki je doveo goste u prednost od 1:0, izjednačio je Arnason, ali je Lod doveo Finsku u novu prednost.

Sigurdson je bio umalo tragičar, promašio je penal sredinom drugog poluvremena, ali je Finbogason izvadio situaciju pogotkom pred kraj meča. Za potpunu radost Islanđana pobrinuo se Sigurdson, koji je na kraju izrastao u heroja u poslednjem minutu nadoknade.

U meču Turske i Ukrajine smo videli isti rezultat, s tim što su gosti vodili i sa 2:0. Jarmolenko iz penala i Kravets su doveli goste u prednost, smanjio je Tufan u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Ipak, Turska stiže do izjednačenja preko Čalhanoglua iz kaznenog udarca.

Poslednji meč ove grupe Hrvatska je rešila u svoju korist protiv samozvane države Kosovo sa 6:0 golovima Mandžukića (3), Perišića, Kalinića i Mitrovića.