Italija, Kup - Napoli bliži finalu!

sreda 04.03.2015.
22:42

Prvo polufinale Kupa Italije odigrano je na rimskom ''Olimpiku'', gde Lacio nije uspeo da dođe do prednosti pred revanš protiv Napolija.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Italije, Lacio i Napoli su u sredu remizirali u Rimu rezultatom 1-1.

Poveli su Rimljani u 33. minutu, posle lepe akcije kroz sredinu. Anderson je odlično proigrao iskusnog Klosea, koji je umakao svojim čuvarima i rutinski savladao golmana Anduhara - 1:0.

Minimalnom prednošću Lacija okončano je prvo poluvreme, ali njihovo vođstvo nije dugo potrajalo.

Posle samo 13 minuta igre u nastavku, brza kontra Napolitanaca, na kraju Iguain sjajno pronalazi Gabijadinija, koji iz neposredne blizine šalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:1.

Do kraja, domaći nisu uspeli da stignu bar do minimalne prednosti pred revanš, pa sada Napoli ima znatno veće izglede za plasman u finale Kupa.

Golove iz Rima možete da pogledate OVDE.

Podsetimo, drugo polufinale igraće Juventus i Fiorentina. Njihov prvi meč je na programu u četvrtak.