nedelja 25.10.2015.
13:52

Klub iz San Sebastijana 'razbio' ekipu Levantea, za beg sa dna tabele.

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Real Sosijedad je slavio na gostovanju protiv Valensije rezultatom 4-0 i to je prvi put u istoriji Primere da je taj tim zabeležio pobedu na gostovanju protiv ekipe Levantea.

Na stadionu 'Ciuedad de Valencia', ekipa koju sa klupe predvodi škotski trener Dejvid Mojes zabeležila je i svoju drugu pobedu u sezoni.

Tim iz Baskije je odlično otvorio meč i poveo već u 8. minutu, pogotkom meksičkog fudbalera Karlosa Vele.

Prednost je udvostručio Imanol Agireče u 35. minutu i tako postigao svoj 7 gol u šampionatu.

U nastavku meča Levante je pokušavao da se vrati u meč, ali nisu uspeli da iskoriste svoju terensku dominaciju i uputili su samo 2 šuta u okvir gola ekipe iz Sosijedada.

Gostujući tim je bio konkretniji i u nastavku meča je totalno nokautirao svog protivnika.

Najpre je Asijer Iljaramendi povećao prednost na 3-0 u 82. minutu, da bi 2 minuta kasnije Karlos Vela svojim drugim pogotkom stavio tačku na ovaj meč.