Irci grabe ka Mondijalu, prvi bod Moldavije, sigurni Hrvati i Turci!

subota 12.11.2016.
19:58

U iščekivanju večerašnjeg duela u Kardifu, videli smo nekoliko zanimljivih rezultata u našoj, kao i u Grupi I.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Grupa D, četvrto kolo:

Austrija - Irska 0:1

Gruzija - Moldavija 1:1

Vels - Srbija 20:45h

Posle poraza od Srbije na Marakani, Austrijanci su večeras pretrpeli i drugi uzastopni neuspeh u kvalifikacijama za Mondijal.

Oni su večeras na svom ''Ernst Hapel'' stadionu u Beču poraženi od sve bolje selekcije Republike Irske, koja je posle remija u Beogradu (2:2) na startu takmičenja, zaređala sa pobedama i trenutno vodi na tabeli Grupe D sa 10 osvojenih bodova!

Posle prvog poluvremena bez golova, gol odluke postignut je u trećem minutu nastavka. Hulahan je proigrao Meklina koji je umakao pažnji svojih čuvara i preciznim udarcem iskosa sa leve strane savladao golmana domaćih.

Austrija do kraja nije uspela da uzvrati, pa je posle četiri kola ostala na samo četiri osvojena boda.

U isto vreme, Moldavija je osvojila prvi bod od početka kvalifikacija, pošto je na gostovanju u Gruiji igrala 1:1.

Gruzijci su poveli golom Kazaišvilija u 16. minutu, a bod Moldavcima doneo je Gatčan u 78.

Selekciji Gruzije ovo je drugi uzastopni remi, pošto su u prošlom kolu remizirali i sa Velšanima.

U prilogu je pobedonosni gol Iraca.

Grupa I, četvrto kolo

Hrvatska - Island 2:0

Turska - Kosovo 2:0

Ukrajina - Finska 20:45h

U Grupi I očekivani rezultati. Hrvatske se izdvojila na prvom mestu, pošto je večeras pred praznim tribinama zagrebačkog Maksimira savladala drugoplasirani Island sa 2:0.

Trijumf Hrvatima doneo je dvostruki strelac Marcelo Brozović. On je vodeći gol postigao u 15. minutu, prelepim udarcem sa oko 20 metara od gola gostiju )gol u priloženom snimku), a tačku je stavio u samom finišu za konačnih 2:0.

Hrvatska je u finišu ostala i bez isključenog Ivana Perišića, pa selektor Čačić na njega neće moći da računa u sledećoj utakmici.

Istim rezultatom je slavila i Turska protiv tzv. reprezentacije Kosova.

Gosti su izdržali u prvih 45 minuta bez primljenog gola, a u nastavku su trijumf Turcima doneli Jilmaz u 51, i Sen četiri minuta kasnije - 2:0.

Hrvatska sada ima 10 bodova na prvom mestu, sledi Island sa 7, pa Turska sa 5, koliko ima i Ukrajina koja od 20:45 igra protiv Finske.