Inter zacementirao četvrto mesto i obezbedio Ligu Evrope

subota 07.05.2016.
19:54

Fudbaleri Intera pobedili su na svom stadionu ekipu Empolija rezultatom 2:1 (2:1) u pretposlednjem kolu Serije A.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Inter je ovim trijumfom osigurao četvrto mesto na tabeli na kom će i definitivno završiti sezonu pošto ima sedam bodova više od Fiorentine i isto toliko manje od Rome.

Inter je poveo golom Ikardija u 12. minutu, izjednačio je Pucareli u 37, a konačnih 2:1 postavio je Perišić u 40. minutu.

Domaći su dobro otvorili meč, Ikardi je u 12. minutu iskoristio asitenciju Perišića za vođstvo od 1:0. Ipak, gosti su uspeli da izjednače u 37. minutu preko Pucarelija.

Konačnih 2:1 postavio je Perišić koji se našao na pravom mestu i iz neposredne blizine pogodio za pobedu.

Empoli je u nadokandi vremena imao stopostotnu šansu, ali je Kosta sa pet metara šutirao za malo pored gola.

Crnogorski fudbaler Stevan Jovetić iz igre je izašao u 63. minutu kada ga je zamenio Eder, dok je Adem Ljajić čitav meč presedeo na klupi.