Ingolštat uhvatio slamku spasa

Autor: Boban Filipović
nedelja 09.04.2017.
19:25

U derbiju začelja Bundeslige pretposlednjeplasirani Igloštat je pred svojom publikom osvojio tri boda protiv fenjeraša Darmštata.

Na spuštanju zavese na 28. kolo Bundeslige Ingolštat je savladao Darmštat sa 3:2.

Utakmicu su obeležili preokreti, domaćin je poveo preko Grosa u 19. minutu, gosti su preokrenuli golovima Vrančića i pri rezultatu 1:2 se otišlo na odmor.

Ipak, u nastavku preokret Ingolštata, Koen i Sutner su režirali blic-krig u intervalu od 68. do 72. minuta.

Finiš utakmice obeležila je nervoza, oba tima su završila meč sa desetoricom, Bregeri i Čolak su morali pre vremena na tuširanje zbog crvenih kartona.

Ingolštat je ovom pobedom povećao sebi izgleda da može da sačuva prvoligaški status, dok je Darmštat već jednom nogom u Cvajti.