nedelja 04.12.2016.
16:43

Fejenord je demolirao Spartu i osigurao ostanak na liderskoj poziciji Eredivizije.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Gradski derbi odigran u okviru 15. kola holandskoj šampionata danas na 'De Kujpu' završen je rezultatom 6:1 u korist Fejenorda.

Prvi gol na meču postigao je talentovani Toni Vilhena polovinom prvog poluvremena, a prednost ekipe Đovanija van Bronkhorsta je pred odlazak na odmor duplirao Tornstra.

U nastavku Jorgensen postiže dva gola u razmaku od pet minuta za 'poker', a u 73. minutu je pukla petarda pošto je mrežu razbijenog rivala zatresao Botegin.

Rezervista Verhar je pet minuta pre kraja postigao počasni gol za Spartu , a konačan rezultat postavlja Elijaro Elija u sudijskoj nadokandi.

Fejenord sada ima tri boda više od Ajaksa koji kasnije igra protiv Groningena i samo u slučaju da 'Kopljanici' trijumfuju sa devet golova razlike izgubiće lidersku poziciju.