subota 02.08.2014.
16:00

Kako su okončali prethodnu, pariski ''Sveci'' su tako započeli i novu sezonu - trofejno! U glavnoj ulozi, naravno, Zlatan Ibrahimović!

Beta/AP Photo/Jacques Brinon

Fudbaleri aktuelnog šampiona Francuske, Pari Sen Žermena, osvojili su po četvrti put u klupskoj istoriji trofej nacionalnog Superkupa.

''Sveci'' su danas u Pekingu bili bolji od Gengama, slavili rezultatom 2-0, a oba gola bila su delo Zlatana Ibrahimovića.

O prvom iz devetog minuta smo već pisali, Možete ga pogledati OVDE, bio je to Ibrin projektil sa dvadesetak metara, da bi već u 20. minutu prednost ''Svetaca'' bila duplirana. Ibrahimović je ovog puta bio precizan sa bele tačke.

Gengam je imao lepu priliku na isteku prvih pola sata igre da vrati rezultatsku neizvesnost, ali je udarac Jatabarea sa bele tačke zaustavio golman PSŽ-a Sirigu.

Nastavak meča protekao je u rutinskom odrađivanju posla favorizovanih Parižana, koji nisu uspeli da ovaj trijumf učine i još ubedljivijim.

PSG vs Guingamp 2-0 I All Goals & Highlights I FranceSuper Cup 02/08/2014 by SkymediaTv1