Ibišević i Darida doneli pobedu Herti

subota 25.02.2017.
20:21

U jednoj utakmici u kojoj smo videli dosta taktičkih zamisli trenera Herte i Frankfurta, slavila je domaća ekipa iz Berlina.

U meču između Herte i Frankfurta, do bodova je stigla domaća ekipa iako po mnogima to nije zaslužila.

Prvi gol na meču postigao je Vedad Ibišević u 52. minutu nakon prodora Salomona Kalua. Bosanskohercegovački reprezentativac nije imao težak zadatak da pošalje loptu u mrežu i da donese pobedu svom timu.

Frankfurt je imao dobru priliku u prvom poluvremenu, Ante Rebić je propustio dobru priliku, dok je na drugoj strani Salomon Kalu bio taj koji je ugrozio gol gostiju, ali promene rezultata nije bilo.

Prvi gol na meču videli smo u 52. minutu na već opisan način, a do kraja meča, Frankfurt je igrao sa igračem manje, kada je Seferović laktom udario protivničkog igrača. Samo par minuta kasnije, u 83. minutu, Darida je uspeo da postigne još jedan gol za konačnih 2:0.

Igrao je nekadašnji fudbaler Vojvodine i član naše mlade reprezentacije, Mijat Gaćinović, ali nije uspeo da uradi nešto više u ovom porazu Frankfurta u 90 minuta provedenih na terenu.