I Novak video moćni Juve, prvi trofej u "Daminom" džepu!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 17.05.2017.
22:57

Pola sata Juventusu bilo potrebno da prizemlji "Orlove", Dani Alveš i Bonući doneli trijumf i novi kup "Bjankonerima" koji se sada okreću vikend meču sa Krotoneom u kome bi trebalo da overe treću duplu krunu u nizu!

EPA/ANGELO CARCONI

Juventus je u prvih 45 minuta finala održao lekciju Laciju, u sjajnom atmosferi u finalu kupa. Iako, nominalno gosti "Orlovi" su sa Milinkovićem-Savićem i Bastom imali prednost domaćeg terena, mada je veliki broj navijača Juventusa stigao u Rim.

Prisustvovali su odličnoj partiji svog tima u prvom delu.

Doduše, prvi je pripretio Keita koji je pogodio stativu, ali je nakon toga Juve preuzeo igru. Iguain je testirao Strakošu, a onda je proradila brazilska veza. Centaršut Aleksa Sandra, Dani Alveš na potpuno drugoj strani matira lepim udarcem Albanca.

Golman Lacija je svoj tim spasao katastrofe u prvom delu, skinuo par zicera, ali je posle jednog kornera, njegova odbrana ostala skamenjena, Bonući iz peterca lako povećava na 2:0.

I to je bio kraj priče, za manje od pola sata, mogao je Juve da postigne još neki gol u prvom delu, a Sergej Milinković Savić je u samom finišu prvog poluvremena propustio šansu da vrati Rimljane u meč.

U drugom poluvremenu očekivana slika, Juve se povukao, čuvao 2:0, ulaskom Felipea Andersona, napad Lacija je dobio na kvalitetu, Imobile i Keita Balde su imali najbolje šanse, odličan je bio Neto koji je dobio ponovo šansu u kupu umesto Bufona. On je sprečio dramu, odnosno da Lacio dobije krila i eventualno se vrati u meč. Ostalo je 2:0, na kraju je Iguain mogao i pobedu da učini ubedljivijom, ali on se čuva verovatno za naredne mečeve.

Prvi od tri trofeja koje juri Juve je u džepu, ovo je njihov treći kup u nizu, u nedelju im je potrebna pobeda protiv Krotonea kod kuće u šampionatu kako bi overili šesti uzastopni skudeto i treću duplu krunu u nizu.

A onda veliko finale sezone početkom juna u Kardifu protiv Reala i prilika da završe sezonu tripletom.

Na tribinama i naš Novak Đoković, imao je šta da vidi, pre svega sjajnu atmosferu, ali i još jednom dominaciju Juventusa koji je jednostavno bolji od svih rivala. Protiv Lacija zaista nemaju nikakvih problema godinama, pokazali su to i večeras...