I Nemci i Čileanci zadovoljni remijem, Sančez ušao u istoriju

četvrtak 22.06.2017.
21:55

Nemci i Čileanci podelili bodove i praktično overili plasman u polufinale Kupa konfederacija.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Fudbaleri Nemačke i Čilea remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u drugom kolu Kupa konfederacija.

Čileanci su poveli golom Aleksisa Sančeza u šestom, a izjednačio je Štindl u 41. minutu.

Čile je mnogo bolje otvorio meč i došao vrlo brzo do ranog vođstva.

Nakon slabe reakcije odbrane Nemačke, Aleksis Sančez je posle duplog pasa sa Arturom Vidalom pogodio prvi ugao nemoćnog Ter-Štegena za 1:0.

Ovim golom, Sančez je postao najbolji strelac u istoriji Čilea pošto je prestigao legendarnog Marsela Salasa.

Do večeras, Sančez i Salas su delili prvo mesto sa 37 pogodaka, dok je igrač Arsenala sada na koti 38.

Čileanci su nastavili da dominiraju, bili su znatno konrektniji i imali su mnogo bolje prilike.

Najbliži drugom pogotku bio je Vargas koji je sa distance pogodio prečku, pa se može reći da su Nemci imali i sreće u toj situaciji.

Međutim, i nešto slabijem sastavu Nemačke potrebno je malo da dođu do izjednačenja, pošto im je to pošlo za nogom iz prve prave prilike.

U 41. minutu, Čan je uputio jednu odličnu dubinsku loptu za Ektora, ovaj iz prve centrirao po zemlji, a u petercu je na pravom mestu bio Štindl za 1:1.

U drugom poluvremenu, Čileanci su opet imali više od igre, Sančez je i dalje bio najopasniji, ali kako je vreme odmicalo, delovalo je da su obe ekipe zadovoljne podelom bodova.

U poslednjih 15 minuta nije bilo gotovo nikakvih uzbuđenja, pa je remi bio najrealniji ishod.

Posle dva odigrana kola, Nemačka i Čile dele prvo mesto na tabeli sa četiri boda, dok Australija i Kamerun imaju po bod.

U poslednjem kolu sastaju se Čile - Australija i Nemačka - Kamerun.