nedelja 05.04.2015.
15:14

Fudbaleri Zenita krupnim koracima gaze ka novoj tituli prvaka Rusije.

Beta/AP Photo/Dmitry Lovetsky

U derbiju sezone u prvoj ligi Rusije, Zenit je na stadionu "Petrovski" savladao moskovski CSKA rezultatom 2-1.

Ovom pobedom su fudbaleri Zenita napravili možda i odlučujući korak ka tituli.

Najbolji pojedinac na meču je bio Brazilac Hulk koji je golovima u  62. i 73. minutu doneo nedostižnu prednost svom timu. Gosti su uspeli  da ublaže poraz golom Strandberga u 81. minutu.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, domaći su imali samo jednu  šansu preko Vicela, ali je sjajno intervenisao Igor Akinfejev.

U drugom poluvremenu je viđen mnogo bolji fudbal i može se reći da su domaći zasluženo slavili.

Hulk je još jednom pokazao kakvu ima levicu, kod prvog gola je prosto  "pocepao" mrežu nemoćnog Akinfejeva.

Zenit je ovom pobedom povećao prednost u odnosu na CSKA koja sada iznosi 8 bodova.

Čini se da je titula blizu St. Peterburga.