Hrvatska - Vladar je srušen nakon 533 dana!

nedelja 25.10.2015.
17:44

Dinamo je konačno izgubio prvenstveni meč u Hrvatskoj, za to je zaslužna Rijeka.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

U derbiju 14. kola hrvatskog šampionata Rijeka je u veoma zanimljivoj utakmici savladala ekipu Dinama sa 2:1.

Dinamo je bio u prednosti u ovoj utakmici od 6. minutu nakon što je Fernandez postigao pogodak, ali su u drugom poluvremenu domaćini došli do zlata vredne pobede golovima Samardžića i Šarbinija u 50. i 90. minutu.

Taravel je bio pravi tragičar, isključen je u 33. minutu nakon što je udario glavom Vešovića koji je pre toga startovao na pomenutog fudbalera.

Ovim porazom Dinamo je pao na treću poziciju na tabeli nakon 14 odigranih kola, Hajduk je prvi sa 29 bodova, sledi Rijeka sa 28, a Dinamo ima 27.

Ovo je prvi poraz Dinama iz Zagreba nakon 50 mečeva u hrvatskom šampionatu, prvi poraz nakon 533 dana.