Hrvati ispustili plasman u osminu finala, Česima ostaje nada!

petak 17.06.2016.
19:56

Sjajan meč, prvi koji je imao više od tri gola. Hrvati imali plasman u osminu finala u rukama, vodili su 2:0, ali su Česi uspeli da se vrate.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Sjajna utakmica u Sent Etjenu, Česi su gubili sa 2:0 od Hrvata, ali su na kraju uspeli da izjednače golovima u 75. i 94. minutu meča. Najefikasnija utakmica na Evropskom prvenstvu, prva koja ima više od četiri gola.

Izabranici trenera Anta Čačića su danas izgledali sjajno na terenu, stvarali su šanse, dovodili do ludila odbranu Čeha, propustili su još par prilika i da nije bilo Petra Čeha, rezultat je mogao da bude i ubedljiviji. Ipak, Česi su se nekim čudom vratili u meč na samom kraju i ostali neporaženi.

Krenulo je laganim tempom na obe strane, kako komentatori vole da kažu, gledali smo početno opipavanje snaga. Hrvati su prvi put zapretili u 20. minutu kada Ivan Perišić, danas jedan od boljih u dresu Hrvatske, nije uspeo da zahvati loptu koju mu je uputio Mario Mandžukić.

Rakitić je oprobao svoj udarac u 37. minutu kada je Čeh sjajno odbranio, a onda je Ivan Perišić uzeo stvar u svoje noge. Napravio je sjajan solo-prodor, gađao sa leve strane u suprotan ugao golmana Čeha, pogodio je - 1:0.

Vida je mogao da povisi rezultat na 2:0 do kraja poluvremena, ali nije uspeo u toj nameri.

Srna Corluka
Beta/AP Photo/Darko Bandic

Česi su nešto angažovanije krenuli u nastavak, ali su šokirani u 59. minutu meča. Izgubili su loptu na sredini terena, Marselo Brozović je uposlio Ivana Rakitića koji lagano vara Čeha za 2:0.

Mandžukić je imao dve dobre situacije samo nekoliko minuta nakon toga, Hrvati su tada baš izgledali moćno. Ipak, pre toga je Luka Modrić morao da napusti teren zbog povrede, ušao je Kovačić, Hrvatska je dosta izgubila neigranjem svog verovatno najboljeg igrača.

Usledio je period mira na terenu, a onda, u 76. minutu, Česi uspevaju da stignu do gola. Tomas Rosicki šalje loptu u kazneni prostor, Škoda najviše skače, šutira ka golu, Subašić je bio nemoćan - 2:1. Nama se čini da ovaj gol donekle ide i na dušu golmana Subašića koji nije pokušao sve da učini kako bi sprečio gol.

Navijači reprezentacije Hrvatske su pravili nerede pred sam kraj, Klatenburg je morao da prekine utakmicu na pet minuta, a po nastavku Česi stižu do izjednačenja.

Vida je igrao rukom u svom šesnaestercu, Tomas Necid je izjednačio - 2:2,
igrao se 94. minut, više vremena nije bilo.

Česi su bili nešto ozbiljniji u samom finišu meča, igralo se skoro 100. minuta zbog nereda pred kraj utakmice.

Golove pogledajte OVDE.

34 Komentara

Gigi Datome
Saturday, 18.06.2016
11:23

Jeste ruzno i potpuno besmisleno to sto su navijaci uradili. Ali za ispustanje 2 boda je najvise kriv Vida zbog jednako besmislenog igranja rukom, realno, jedino iz penala su mogli Cesi da im daju taj drugi gol, vec je bio sam kraj utakmice, bunarili su nekim dugim loptama, to im je bila jedina ideja, a znamo svi koliko se tesko tako daje gol. Ali Vida im je omogucio taj penal i oni su poklon iskoristili.

chaki
Friday, 17.06.2016
22:59

Dace Bog da nikad vise ne pobede na evropskim prvenstvima,prvi put u zivotu ih odigram i cekam za dobitak i ne vredi,za balkanski mentalitet je i 0-3 opasan rezultat...

Ajde?
20:56

Balkanski mentalitet.

Kucky Dog
20:43

Izbaciti Francusku sa prvenstva zbog loše organizacije !

Chelseaaaaa
20:34

nisu igraci krivi, kontrolisali su citavu utakmicu, ali kad imas navijace koji se PRI VODSTVU hrvatske biju i bacaju baklje...e onda...jbg... inace bravo francuzima, navijaci kako su prenijeli baklje, mogli su i bombe... jos jednom bravo od mene. E da mi je znat koga sam ovdje uvrijedio da mi ne pustite komentar? :)))) svaka cast, veoma ste profesionalni, nadam se da vas neko dobro placa za posao koji radite, ipak dosta naprezete mozak :)))

Realan tip
20:34

Ovaj vikend je poceo odlicno. Cesi kanta od ekipe, ali su uspjeli uzeti bod nadobudnim rvatima. Bilo bi dobro da ih Spanija tuce 2:0, Cesi dobiju turke i ovi budu treci, pa nalete na francuze ili tako nekog jakog.

John McClane
22:47

Nasi su kanta od ekipe. Cesi su se plasirali na EP. U kvalifikacionoj grupi su pobijedili Holandiju 2 puta i Tursku jednom. A sto se tice hrvata. Imaju kvalitet, ali i balkanski mentalitet.

Realan tip
12:22

Hahahahaha, kakvih reprezentacija ima na pvom EP, mi smo super, e sada sto nas je politicki incident i udarac ispod pojasa albanaca, koje smo nabili u njihovom dvoristu 2:0 lagano, udaljio od turnira i unio razdor u ekipu je druga stvar. Holandija i Turska su inace trenuto top klasa reprezentacije, pa je cesima bas bilo tesko. Od te tri ne zna se ko je jadniji. U ovom trenutku bi se mogli nositi sa njima komotno. A gdje su rvati, vidjece se protiv Spanije, koja ce igrati s pola snage i dobiti ih rutinski.

tony zahirovic1234
20:33

Velika steta, bolesni navijaci su bolesni navijaci, cast izuzetcima...

Breaking Bad
21:59

NIsam upućen zašto ovo rade, je li bojkotuju HNS ili nešto drugo?

Sunday, 19.06.2016
10:52

Šteta, momci se bore i igraju ubjedljivo najljepši fudbal na EP, a ovo im prirede ove propalice koje bojkotuju HNS. Nažalost, igrači bi mogli ispaštati zbog ovih cirkuzanata.

23:13

Ma druze, bojkotuju savez HNS-a, i to vec jakoo dugoo vremena. Madaa opet kazem, to su bolesne glave, kojima nije mjesto na terenu, nego u cirkusu, kadaa ti repka sjajno zaista igra, i par minuta ih delii od plasmana u 1/8 finala, nemoj to da radis, ne rusi ono sto je jedan covek kojem je umro otac gradio, bez obzira na sve, cak su se i medjusobno pobili Hrvatski navijaci... Zaista sramota i velika steta :D

20:11

Ova bizarna situacija sa navijacima me podsjeti na mec Crna Gora-Rusija kada su nam degenerici od navijaca presudili,bacali baklje u teren,pogodila golmana i mec je registrovan 3- 0 za Ruse...Odje je bila drugacija situacija ali su opet navijaci glavni krivci zasto je Hrvatska ispustila pobjedu,igraci su ostali bez koncetracije posle onog divljackog ponasanja navijaca.

ppera1
20:05

Uh, teško je smisliti gluplji način da se izgube 2 boda... Biti dosta bolji tokom najvećeg dela utakmice, voditi sa 2:0 i na kraju dozvoliti Česima da izjednače. Doduše možda ti kiksevi u odbrani i neće biti bitni, sa obzirom na ono što rade Hrvatski 'navijači'. Šteta...

Jason
20:05

Cudo,4 gola na EURU u jednoj utakmici, ponovo golovi u finisu.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
20:04

steta za ovo bas sam mislio da komsije imaju pobedu u dzepu i evo sta se desi...definitivno iako nisu pobedili hrvati igraju fantastican fudbal i oni su reprezentacija koja me odusevila na ovom prvenstvu...oni ne staju napadaju svih 90 minuta ali dosta svojih sansi ne realizuju mozda im treba bolji napadac

Povratak kraljaXXXIX
00:34

Možda da naturalizuju i nekog boljeg napadača, pošto su skoro celu reprezentaciju naturalizovali još pre mnogo, mnogo godina?!

Berba9
00:39

Mandzukic je bio katastrofa blago receno, treba dati sansu Kramaricu ili Kalinicu

Ole Gunar Solšer
20:03

Sta reci mnogo bolji Hrvati, igraju atraktivan i napadacki fudbal odigrali su sjajno i malo greske u odbrani malo huligani i nista od pobede iako su zasluzili. Mnogo mi je krivo s obzirom da su zaluzili i da igraju lep fudbal i da sam prosao Italiju x-1, a pao na Hrvate 2-2.

Mulle4_6
20:00

Kad imaš bolesne navijače šteta do sad najbolji i najljepši fudbal igra Hrvatska ajmoooo vatreniii #CRO

20:00

Kockaste treba izbaciti sa EP ili će UEFA i dalje da toleriše hrvatski huliganizam?! Klatenburga kazniti, očigledan penal za Češku nije dosuđen zbog guranja sa leđa ako je to bio Srna to je trebao drugi žuti karton da mu bude pokazan jer mu je i prvi oprošten zbog prekršaja sa leđa na 25m od svog gola, Kovačiću isto oprošten žuti karton. Česi iako 70' nisu ličili na učesnika EP na kraju su zbog sudije ostali bez 2 boda.