11:02

Može li Roma koja igra sve bolje do čuda u Madridu?

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Trener Rome Lučano Spaleti na konferenciji za medije u Madridu istakao je da su ga njegovi igrači naterali da veruje u čudo protiv Reala.

Rimljani imaju pretežak zadatak da nadoknade poraz od 0:2 na svom Olimpiku, ali u taboru Spaletijeve ekipe vlada optimizam.

Spaleti je navodno odlučio da krene u totalnu ofanzivu sa četvoricom ofanzivaca u formaciji 4-2-3-1.

U odbrani će najverovatnije igrati Florenci, Manolas, Zukanović i Dinje, dva zadnja vezna će biti Pjanić i Sejdu Keita, pošto je Najngolan pod znakom pitanja zbog povrede.

Ofanzivnu četvorku činiće Salah i El Šaravi po bokovima, najistureniji će biti Edin Džeko, a Peroti će biti polušpic.

Ovo će svakako biti potpuno drugačija Roma u odnosu na prvi meč kada su igrali praktično bez pravog napadača, pošto je Džeko bio na klupi, a Peroti preuzeo ulogu ''lažne'' devetke.

Ipak, Roma sada nema šta da izgubi, nalazi se u usponu forme i Spaletijev tim mora da krene u napad od prvog minuta.

S druge strane, Real Madrid igra bez klasičnog napadača pošto je Karim Benzema povređen, a Borha Majoral igra u nuiorskoj Ligi šampiona.

Očekuje se da upravo zbog Romine ofanzive, mesto u startnoj postavi umesto Iska dobije Kasemiro.

Utakmica je na programu u 20.45, a ovo su moguće postave:

Real Madrid: Navas - Karvahal, Pepe, Serhio Ramos, Marselo - Kasemiro, Kros, Modrić - Rodrigez, Ronaldo, Hese.

Roma: Ščesni - Florenci, Manolas, Zukanović, Dinje - Keita, Pjanić - Salah, El Šaravi, Peroti - Džeko.

Ukoliko ste poznavalac fudbala i ljubitelj fudbal fantazija, igrajte sa nama i ove nedelje Festival šampiona. Više o tome OVDE.