petak 16.12.2016.
22:20

Na otvaranju 15. kola Bundeslige nije bilo pobednika u meču između Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda.

Beta/AP Photo/Michael Probst

U derbi meeču 15. kola između Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda nije bilo pobednika - 2:2 (2:1), iako je Borusija skoro 50 minuta igrala sa igračem manje pošto je Marko Rojs dobio drugi žuti karton.

Počelo je sjajno po igrače Hofenhajma, nakon asistencije iz faze odbrane od strane Hubnera loptu je dobio Ut koji vara Vajdenfelera za 1:0. Moramo priznati da je golman Borusije veoma loše reagovao u ovoj situaciji, njegov izlazak sa linije je bio veoma loš i nesiguran.

Bilo je to u 3. minutu, a samo osam minuta kasnije Mario Gece odmerenim udarcem uspeva da izjednači rezultat na 1:1 nakon asistencije Osmana Dembelea.

Reviju golova u prvih 20 minuta nastavio je Vagner nakon udarca iz ugla, Hofenhajm je poveo sa 2:1, a kada je u 41. minutu Marko Rojs dobio drugi žuti karton zbog povlačenja protivničkog igrača koji je krenuo u kontra napad, domaćin je bio daleko bliži pobedi.

Ipak, to se nije desilo.

Već na startu drugog poluvremena Pjer Obamejang istrčava kontru i pogađa za 2:2, a nakon toga su igrači Hofenhajma propustili dve velike prilike, pogodili su čak i stativu.

Moglo je doći i do potpunog preokreta, Osman Dembele je nanizao 4-5 igrača u jednom napadu, istrčao je fantastično kontru i pokazao da se radi o fantastičnom fudbaleru, uposlio je Obamejanga koji je jako loše šutirao iz izgledne situacije.

Na kraju je Kramarić propustio jednu dobru priliku za domaćina, Vajdenfeler se donekle iskupio za prvi gol koji je primio.

To je bilo sve od današnje utakmice, Hofenhajm ostaje neporažen sa čak 9 nerešenih rezultata iz 15 mečeva i 27 bodova, a Borusija je sada sa bodom manje na petom mestu.