Hofenhajm u nadoknadi pobegao iz opasne zone

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.04.2016.
19:34

Keln vodio do 91. minuta u Baden-Virtembergu, ali se se Kevin Foland pobrinuo da 'Jarčevi' ne odnesu ceo plen i doneo važan bod svom timu u borbi za opstanak.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Na supuštanju zavese na 28. kolo Bundeslige, Hofenhajm i Keln su podelili plen. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Gosti su povedli 20 minuta pre kraja utakmice golom Colera nakon centaršuta Hektora po zemlji sa levog boka.

I kada se činilo da će bodovi otići nizvodno Rajnom, Hofenhajm se spasao poraza u sudisjkoj nadonkadi.

Andrej Kramarić je krenuo u solo prodor, odlično šutirao iskosa sa leve strane, Horn je krajnjim naporom odbranio šut hrvatskog napadača, ali je 'otpadak' pokupio Kevin Foland i sproveo ga u mrežu.

Erupcija oduševljenja usledila je na 'Rajn Nekar' Areni, Hofenhajm je ovim bodom pobegao iz zone ispadanja. Keln ostaje u 'zlatnoj sredini' sedam boda daleko od timova iz opasne zone.

Dodajmo još da je Filip Mladenović presedeo celu utakmicu na klupi gostiju, dok Miloša Jojića nije bilo ni u protokolu.