Hihon bolji od Las Palmasa, šanse za opstanak značajno skočile

subota 06.05.2017.
14:50

Fudbaleri Sporting Hihona slavili su na svom stadionu u 36. kolu španske Primere.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Nakon 90 minuta igre na stadionu "El Molinaro" u Hihonu, domaćin je slavio sa minimalnih 1:0 (0:0).

Nakon prvih 45 minuta bez golova, monotoniju je razbio vezista domaće ekipe Karlos Karmona.

On je iskoristio grešku odbrane, jedan od igrača zadnje linije "Kanarinaca" ga je napucao na samo 15ak metara od svog gola, Karmona se odjednom našao sam pred golmanom gostiju, kog je rutinski uspeo da matira.

Do kraja susreta nije bilo puno prilika, domaći su uspeli da zadrže minimalnu prednost te su zasluženo upisali tri jako vredna boda u borbi za opstanak.

Hihon je i dalje prvi ispod crte, ali sada su na samo tri boda udaljeni od Leganesa, koji tek treba da odigra svoj meč 36. kola.

Što se tiče Las Palmasa, oni su u jako lošoj seriji, ovo im je treći vezani poraz, pet utakmica zaredom ne znaju za trijumf i trenutno su 14. na tabeli sa 39 bodova, 12 više od današnjeg rivala.