20:20

Borusija iz Dortmunda bolja od Menhengladbaha, bili su veoma ubedljivi danas.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Susret dve Borusije je danas u potpunosti pripao Dortmundu.

Ekipa Petera Boša je bila bolja od ekipe Ditera Hekinga sa 5:1, u potpunosti su razbili Menhengladbah u svim segmentima igre i zasluženo slavili.

Čak 28 minuta je trebalo Dortmundu da stigne do prvog gola, a Maksimilijan Filip je uspeo da postigne gol nakon asistencije Obamejanga. Samo deset minuta kasnije, novi gol ovog fudbalera, Toljan je asistirao.

Za kraj prvog poluvremena Obamejang je uspeo da se upiše u listu strelaca.

Četiri minuta je prošlo u drugom poluvremenu, Obamejang je ponovo postigao pogodak za 4:0, gosti su bili na kolenima u tim trenucima.

Isti igrač postiže het-trik u 62. minutu, bilo mu je potrebno samo 17. minuta da stigne do tog dostignuća.

Gosti stižu do počasnog gola preko Larsa Štindla u 66. minutu utakmice.

Nisu se domaći zadovoljili ovim rezultatom, preko Julijana Vajgla su uspeli da postignu još jedan gol i da tako zapečate sudbinu Menhengladbaha.