Herta gubi korak za vodećima, ''Farmaceuti'' se bude!

nedelja 22.01.2017.
17:28

U pretposlednjoj utakmici 17. kola Bundeslige, Herta ubedljivo poražena u Leverkuzenu i izgubila treće mesto na tabeli.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Večerašnji program u Bundesligi otvorio je duel na ''Baj Areni'', gde je domaći Leverkuzen savladao Hertu rezultatom 3:1.

Trijumf ''Farmaceuta'' najavio je Toprak, vodećim golom već u 12. minutu meča, a prednost je duplirao Čalhanoglu u 36. minutu iz jedanaesterca.

Do kraja poluvremena, Herta je uspela da vrati neizvesnost, pogotkom Štokera u 44. minutu - 2:1.

Neizvesnost je potrajala do samog finiša meča, a pobedu Leverkuzena potvrdio je Hakan Čalhanoglu u 88. minutu, svojim drugim golom za konačnih 3:1.

Herta je posle ovog poraza ostala na petom mestu sa 30 bodova, a Leverkuzen sada ima 24 na osmoj poziciji.

Sedamnaesto kolo večeras od 17:30h kompletiraće duel Majnca i Kelna.