Herojski preokret Sanderlenda protiv Čelsija

Autor: Boban Filipović
subota 07.05.2016.
17:55

'Crne mačke' pobedom nad Čelsijem napravile veliki korak u borbi za opstanak i preskočile najvećeg rivala Njukasl koji je osvojio samo bod u gostima odavno prežaljenoj Aston Vili. Svonsi šokirao Vest Hem, Palas 'okrenuo' Stouk, Bornmaut i VBA podelili ple

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Spektakularan meč odigran je na 'Stadionu Svetlosti', gde je Sanderlend uspeo da savlada Čelsi iako su gosti dva puta vodili.

Dijego Košta je doveo goste u vođstvo nakon 15-ak minuta igre posle odličnog proigravanja Kejhila, u finišu prvog dela je 'bombom' iz voleja poravnao Vahbi Karzi, da bi pred sam odlazak na odmor Nemanja Matić rutinski krunisao kontru i vratio prednost 'Plavcima'.

Rezultat iz prvog poluvremena bio je na snazi do polovine drugog, a onda je u razmaku od tri minuta Sanderlend sa dva gola napravio preokret. Strelci su bili Fabio Borini i Džejmajn Defo i na semaforu je u 70. minutu utakmice pisalo 3:2.

Rezultat se nije više menjao, u poslednjim trenucima meča Čelsi je ostao sa desetoricom zbog crvenog kartona kapitena Džona Terija.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić su bili starteri kod gostiju, kapiten reprezentacije Srbije je izašao iz igre između drugog i trećeg gola domaće ekipe, dok je strelac drugog gola Čelsija odigrao ceo meč.

'Crne mačke' su ovom pobedom pobegle iz opasne zone i drže stvari u svojim rukama kada je reč o borbi za opstanak.

Ispod crte je pao najveći rival Sanderlenda Njukasl, jer je remizirao bez golova protiv poslednjeplasirane Aston Vile u Birmingemu.

Aleksandar Mitrović nije bio starter, dobio je priliku u drugom poluremenu umesto Papisa Sisea, ali njegov ulazak u igru nije doneo ništa konkretno.

Najprijatnije je iznenadio Svonsi, a najneprijanije Vest Hem. 'Labudovi' su odneli ceo plen sa 'Bolejn Graunda' pobedivši rezultatom 4:1 i naneli prvi prvenstveni poraz ekipi Slavena Bilića na ovom stadionu još od avgsta prošle godine.

Gosti iz Velsa su poveli preko Ratlidža  u 25. minutu, nedugo potom Aju je duplirao prednost, a kada je Ki Sung-Jong postigao treći gol za Svonsi početkom drugog poluvremena sve dileme su nestale. 'Čekičari' su ublažili vođstvo gostiju zahvaljujući autogolu Kingslija, ali im je u nadokandi Gomis dao četvrti gol i ovim teškim porazom su doveli u pitanje svoj plasman na evrocenu.

Kristal Palas je na svom 'Selharst Parku' savladao Stouk sa 2:1 iako su gosti prvi poveli u utakmici koja nije imala naročit rezultatski značaj.

Čarli Adam
je doveo 'Grnčare' u vođstvo sredinom prvog poluvremena, u nastavku je Dvajt Gajl sa dva gola doneo pobedu Palasu. Izjednačio je rezultat pošto je odlično ispratio solo prodor Bolasija, a njegov drugi gol koji je dao iz slobodnog udarca biće uz Kazrijev u najužem izboru za najlepši gol kola.

Pobednika nije bilo u duelu bez naročite težine između Bornmauta i Vest Broma, završilo se rezultatom 1:1.

Salomon Rondon je se poklonio na centaršut s levog boka doveo 'Vrećice' u vođstvo u ranoj fazi meča, potom je Gardner u finišu prvog poluvremena propustio priliku da ga duplira sa bele tačke, a konačan rezultat postavio je Riči nakon greške odbrane gostiju iz Birmingema desetak minuta pre kraja.

Na premijernom meču 37. kola Mančester Junajted je upisao minimalac na gostovanju u Noriču, a današnji program u Premijer ligi završava se duelom Lestera i Evertona koji će proteći u svečarskoj atmoferi.