15:38

Ekipe Totenhema i Arsenala odigrale su veoma zanimljiv meč u okviru 24. kola Premijer lige, a pobednika je odlučio Hari Kejn!

beta/AP Photo/Alastair Grant

Malo je falilo da u derbiju severnog Londona ne bude pobednika, ali se pobrinuo Hari Kejn da ne bude tako.

Arsen Venger se odlučio za nešto drugačiju taktiku, imao je manje lopte u posedu od svojih rivala što je veoma redak slučaj, ali mu se to nije isplatilo na kraju, bilo je 2:1 iako je Arsenal imao prednost nakon prvog poluvremena.

David Ospina je verovatno danas bio jedan od najboljih igrača Arsenala, a da će tako biti pokazao je već na startu utakmice kada je odbranio jedan udarac Harija Kejna sa ivice šesnaesterca.

U 11. minutu videli smo i prvi gol na meču. Neverovatno brzo je po desnoj strani prošao Dani Velbek, pretrčao je Denija Rouza koji nije uspeo da ga sustigne, Velbek je uputio loptu u šesnaesterac ka Žiruu, ovaj je prosledio ka Ozilu kome nije bilo teško da savlada Lorisa - 0:1 za Arsenal.

Nije bilo preterano dobrih šansi do kraja prvog dela igre, iako su fudbaleri Totenhema pokušavali da ugroze gol, bezuspešno.

Drugo poluvreme ofanziva Totenhema, a gol smo videli u 56. minutu. Nakon jednog centaršuta loše je reagovala odbrana Arsenala, lopta je došla do nove zvezde Premijer lige, Harija Kejna, koji postiže svoj 11. gol ove sezone u Premijer ligi - 1:1.

Imao je Arsenal prilike preko Velbeka i Kazorle, ali je sa druge strane Totenhem više pretio.

Činili su to Kejn, Bentaleb i Dembele, a novi gol videli smo pred kraj meča, u 85. minutu.

Bio je to centaršut sa leve strane Bentaleba, Hari Kejn je najviše skočio i ponovo pogodio - 2:1!

Ostalo je malo vremena za Arsenal, nisu imali priliku da izjednače do kraja, pa je rezultat ostao u korist Totenhema.