Hamburg srušio Hertu, Kostić izgubio mesto među starterima

nedelja 05.03.2017.
19:33

Važnu pobedu ostvarila je večeras ekipa Hamburga u 23. kolu Bundeslige.

EPA/DANIEL REINHARDT

Posle velikog debakla u prošlom kolu u Minhenu, kada su izgubili sa 8:0 od Bajerna, fudbaleri Hamburga večeras su obradovali svoje navijače i uvećali svoje šanse u borbi za opstanak.

Na svom terenu savladali su petoplasiranu Hertu sa 1:0 i na tabeli se izjednačili sa Volfsburgom, prvim iznad zone ispadsanja.

Potpuna rezultatska neizvesnost trajala je do 77. minuta, kada je štoper domaćih Ekdal savladao golmana Herte Jarštajna, za konačnih 1:0.

Do sada standardni prvotimac Hamburga, naš Filip Kostić, večeras se preselio nna klupu za rezerve, ali je u 57. minutu ipak dobio šansu da zaigra umedsto Holtbija.

Herta je ovim porazom ostala na petom mestu sa 37 bodova, a na ruku joj je išao i poraz Ajntrahta u duelu sa Frajburgom (1:2), pa je tim iz Frankfurta ostao na dva boda manje od Herte.