subota 24.06.2017.
18:42

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija nastavlja sa odličnim igrama u šampionatu Kine.

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

Podsetimo, Piksijev Gvangžu RF je odlično startovao ove sezone, izvesno vreme je proveo na čelu tabele, ali je potom usledila serija remija, koja je prekinuta danas, pobedom na gostovanju ekipi Tjanđin Tede.

U meču 14. kola, Gvangžu RF je slavio sa 2:1, posle preokreta, s obzirtom da je domaćin poveo u 26. minutu golom Lija.

Trinaest minuta kasnije izjednačio je odlični Izraelac Eran Zahavi, a konačnih 1:2 postavio je Renatinjo u 74. minutu. Zahaviju je to 11. gol u sezoni i trenutno je najbolji strelac lige.

U domaćoj Tjanđin Tedi svih 90 minuta odigrao je i naš Nemanja Gudelj.

Posle današnjeg trijumfa, Stojkovićev tim je na deobi četvrtog mesta sa 24 boda, deset manje od neprikosnovenog Gvangžua. Tjanđin Teda je na 13. mestu sa 13 osvojenih bodova.