Grupa I - ''Kosovo'' osvojilo istorijski bod, remi na Maksimiru!

Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 05.09.2016.
22:43

U prvim utakmicama kvalifikacija za SP 2018, u grupi I, takozvana država Kosovo osvojila je prvi bod na gostovanju Finskoj, dok su remizirali i Hrvatska - Turska i Ukrajina - Island.

Beta/Jussi Nukari/Lehtikuva via AP

Sva tri meča ove grupe završila su indetičnim rezultatom - 1:1.

U zanimljivom meču na Maksimiru, Hrvati su došli do vođstva u 44. minutu golom Rakitića sa bele tačke. U poslednjim sekundama prvog dela igre, Čalhanoglu je pogodio za izjednačenje.

Hrvati su dominirali, Pjaca i Mandžukić i Pjaca su pogodili prečke, u finišu je Ante Čačić igrao sa trojicom napadača, ali promene rezultata nije bilo.

Takozvana država ''Kosovo'' je u svom prvom zvaničnom takmičarskom meču gostovala selekciji Finske. Domaći su poveli Arajurija u 18. minutu i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Posle 15 minuta igre u nastavku, Beriša je sa bele tačke izjednačio na 1:1 za veliku radost gostiju, pošto do kraja nije bilo promene rezultata pa je ''Kosovo'' osvojilo istorijski bod.

U trećem meču u Kijevu, Ukrajinci su ugosili Islađane koji su posle odličnih nastupa na EP 2016 nastavili sa dobrim igrama. Već u šestom minutu Islađani su poveli preko Finbogasona uz dosta sreće i posle jednog karambola, da bi u finišu prvog poluvremena Jarmolenko izjednačio na 1:1.

U 83. minutu Ukrajinci su imali najveću šansu da dođu do pobede, ali je Konopljanka bio neprecizan sa bele tačke pa je ostalo 1:1.