Grupa H - Zenit maksimalan, velika pobeda Valensije

utorak 29.09.2015.
22:40

Ekipa Zenita je nakon pobede nad Valensijom u prethodnom kolu savladala i Gent na svom terenu, dok je Valensija nadoknadila poraz iz prethodnog kola pobedom na "Žerlanu".

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Po mnogima možda i najslabija grupa je grupa H, a u njoj nakon 2 odigrana kola vodi zenit sa svih 6 osvojenih bodova.

Zenit je danas na svom terenu savladao Gent rezultatom 2:1, a šampion Belgije je pružio veliki otpor domaćima iz Sankt Petersburga.

Na asistenciju Hulka Dzjuba je doveo u vođstvo ekipu Zenita u 35. minutu, da bi Maton u 56. uspeo da izjednači. Ipak, Šatov je bio čovek odluke, postigao je gol u 67. minutu za 2:1, a tu prednost ekipa Zenita je sačuvala do samog kraja meča.

Imali su gosti par prilika da dođu do izjednačenja, ali im nije pošlo za nogom da to odrade.

U drugom meču Valensija je uspela da nadoknadi onaj poraz od pre dve nedelje kada su bili poraženi od Zenita na svom terenu rezultatom 2:3. Danas su uspeli da slave na Žerlanu sa 1:0 golom Fehoulija krajem prvog poluvremena.

Gol je zaista odličan, španski komentatori su poludeli nakon njega, vredi ga videti nekoliko puta.

Moramo istaći da je Lion bio bolja ekipa danas i da Valensija možda i nezasluženo nosi tri boda svojoj kući. Lion će morati na nekom drugom mestu da potraži prostor za bodove.