Grupa H - Valensija "pozelenela" od Hulka, Lakazet promašio Lionovu pobedu!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 16.09.2015.
22:38

Sjajan meč na "Mestalji", posle mnogo uzbuđenja bodovi otišli na istok. Hrabri Gent se isprsio protiv Liona koji je propustio veliku šansu da otvori Ligu šampiona pobedom!

AP Photo/Alberto Saiz

Sjajna utakmica na "Mestalji". U prvom poluvremenu, Los Ches su "pozeleneli" i to od Hulka.

Brazilac je već nakon desetak minuta pogodio malu mrežu gola domaćih, a onda je pravom bombom duplirao vođstvo ruskog prvaka u finišu prvog poluvremena.

Pre i posle golova Zenita, Valensija je napadala, pogodila i stativu, ali su tek u nastavku zaigrali kako mogu.

Gosti su se povukli i to ih je koštalo, Nuno Santo je sa par izmena pojačao napad.

Prvo je Kanselo u 54. minutu doneo nadu, da bi dvadesetak minuta kasnije sjajnim golom rezervista Andre Gomeš izjednačio rezultat, lopta je prošla ispod Lodigina. No, kratko je trajala radost "Mestalje".

Sevnula je kontra Zenita, prvi udarac ka golu Domeneča i Vitsel je utišao domaće navijače, 2:3, ni iz čega Zenit je ponovo poveo. Tako su Rusi pokorili Valensiju i istakli kandidaturu za prvo mesto u grupi.

Golove sa "Mestalje" možete videti ovde.

U Gentu je domaćin rano ostao sa igračem manje, Dehager je u 40. minutu morao van terena. Do tada su domaći bili nešto bolji rival, ali su prvi gol postigli Francuzi.

Posle sat vremena je Žale glavom matirao Selsa. Ipak, iako brojčano slabiji domaćin se nije predavao, Miličević je preciznom dijagonalom savladao Lopeza za izjednačenje!

Lion je ipak koristio igrača više, dobro su pritisli Belgijance, u 88. minutu penal za goste, ali je Lakazet promašio sa bele tačke, tačnije Sels je sjajnom intervencijom sačuvao svom timu bod!

Tako su se hrabri Belgijanci održali, konačnih 1:1, sigurno da Lion ima za čim da žali, a posle pobede Zenita na "Mestalji" stvari bi u ovoj grupi mogle da budu veoma komplikovane tokom jeseni.

Valensija - Zenit 2:3
Gent - Lion 1:1