utorak 06.09.2016.
22:39

U prvim mečevima grupe H u kvalifikacijama za SP 2018, važne pobede ostvarile su selekcije Belgije, Grčke i Bosne i Hercegovine.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Selekcija Belgije je u gostima rutinski savladala ekipu Kipra rezultatom 3:0, a dvostruki strelac bio je Romelu Lukaku. Ubedljivi rezultatom 5:0 reprezentacija BiH je savladala Estoniju, dok je Grčka deklasirala Gibraltar - 1:4.

Belgijanci
su gostovali na Kipru i zasluženo došli do prva tri boda. Već u 13. minutu Menije je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se posle golmanove odbrane i prečke odbila pravo na glavu Lukakuu koji je pogodio za 1:0.

Belgijanci nisu nešto blistali na terenu, ali su u 61. minutu stekli dva gola prednosti. Azar je šutirao iskosa sa leve strane, golman je opet odbio loptu i kao kod prvog gola na pravom mestu ju je sačekao Lukaku i pogodio za 2:0.

Konačnih 0:3 postavio je Karasko u 81. minutu posle nesebične asistencije Edena Azara, da bi u 90. minutu Miču Bačuaji propustio šansu da sa bele tačke povisi na 0:4.

Pogotke sa ovog meča pogledajte OVDE.

Grci su bez mnogo problema savladali slabašnu reprezentaciju Gibraltara, a pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvih 45 minuta kada je bilo 4:1.

Grci su poveli golom Mitroglua u desetom što je bio i najlepši potez na meču u stilu Paola Di Kanija (pogledajte OVDE), a izjednačio je Voker u 26. minutu. U poslednja tri minuta prvog dela igre Grci su ekspresno dali tri gola, prvo je Vajsmen postigao autogol, potom je pogodio Fortunis, pa i Torosidis za 4:1.

Selekcija BiH ugostila je Estonija i takođe došla do vrlo važnih bodova. Mrežu gostiju načeo je Spahić u sedmom minutu da bi u 23. Edin Džeko bio precizan sa bele tačke.

Sve dileme oko pobednika rešio je Medunjanin u 71. minutu, da bi u 83. i 90. Vedad Ibišević i Spahić postavili konačnih 5:0.