utorak 09.09.2014.
22:40

U grupi H tri reprezentacije su se izdvojile na čelu tabele, Italija, Hrvatska i Bugarska.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Italija je odlično započela ove kvalifikacije pod vođstvom novog trenera, Antonija Kontea. Oni su kao gosti prebrodili nekada neugodno gostovanje u Norveškoj bez većih problema, bilo je na kraju 2:0.

Golove za Italiju postigli su Simone Zaza u 16. minutu na asistenciju De Šilja i Bonući u 62. minutu na asistenciju Paskvala.

Italijani su bili mnogo bolji rival u ovom meču i sasvim zasluženo su odneli sva tri boda svojoj kući. Podatak da Norveška nije uputila udarac ka golu dovoljno govori u prilog tome.

Hrvatska se namučila sa reprezentacijom Malte, prvo poluvreme nisu bili u stanju da postignu gol, da bi Luka Modrić na asistenciju Darija Srne uspeo da prekine agoniju i savlada golmana Malte.

Maltežani su igrali sa igračem manje od 31. minuta nakon što je Borg dobio direktan crveni karton.

Do kraja meča pogodio je i Kramarić i doneo pobedu svom neubedljivom timu večeras u Zagrebu.

U prvom meču dana u ovoj grupi Azerbejdžan je savladan od strane Bugarske, a golom u poslednjim trenucima susreta Hristov je doneo veliku radost našim susedima.

Dakle, nakon prvog kola u ovoj grupi vode Italijani, Hrvati i Bugari sa po tri boda.